6/2/2010
Region 2 Girls
Girls Region 2 Track and Field Meet
Monday, May 31, 2010
05/31/2010
05/31/2010
-
Page 1 of 2
Event # 2 Girls Open 3000m Run
#DIVISION 2 GIRLS: .Trenhaile Odessa :11:47.20 2003
C. Papadakis
LANC
1
  12:19.57
Courtney Kish
FAIR
2
  12:31.53
Jessie Rowe
LANC
3
  13:25.01
Shannon Pincivero
CBAY
4
  14:16.68
Marnie McCormac
FAIR
5
  14:30.10
Haley Long
BAY
        NT
Event # 4 Midget Girls 100m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:E.Keys Tamworth 14.04 2004
RESULTS OF FINALS
Katie Zohorsky
LANC
1
     13.93
#
Isabelle Froom
OPS
2
     13.94
#
Rachel Amsden
LANC
3
     14.52
Jessica East
OPS
4
     14.78
Erin Telford
OPS
5
     14.79
Jaclyn Bastedo
FAIR
6
     14.80
Melissa Kimmett
HOLS
7
     14.94
J. Vincent-Sagar
OPS
8
     15.30
Event # 6 Bantam Girls 100m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:C.Bergeron Selby 14.57 2005
RESULTS OF FINALS
Stephanie Taylor
LANC
1
     14.80
Ciara Richmond
AIPS
2
     15.43
C. Whiteland
CAT
3
     15.58
Chantelle Belair
FAIR
4
     16.08
Morgan Dillabough
CBAY
5
     16.33
Addison Lyttle
FAIR
6
     16.37
Ashley McQuay
OPS
7
     16.40
Adda Edwards
OPS
8
     16.48
Event # 8 Atom Girls 100m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:J.Vincent-Sagar Odessa 15.97 2006
RESULTS OF FINALS
Faith Blackwell
LANC
1
     16.83
Olivia George
LANC
2
     17.33
Sarah Da Silva
CAT
3
     17.92
Meghan Dundan
OPS
4
     17.98
Amanda Maracle
CAT
5
     18.00
Mia Pincivero
CBAY
6
     18.24
Madeline Coathup
LANC
7
     19.37
Event # 10 Midget Girls 400m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:S.Makinde Acadie :01:06.93 2003
Alysha Burriss
WEST
1
   1:03.30
#
Alexandra Leggett
LANC
2
   1:05.22
#
Erin McAuley
OPS
3
   1:05.32
#
Rachel Amsden
LANC
4
   1:06.46
#
Jaclyn Bastedo
FAIR
5
   1:09.37
Jessica East
OPS
6
   1:10.87
Makella Champagne
BAY
7
   1:12.22
Courtney Kish
FAIR
8
   1:13.18
Event # 12 Bantam Girls 400m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:B.Belanger Odessa 1:11.40 2002
Donya Hojabr
LANC
1
   1:11.39
#
C. Whiteland
CAT
2
   1:11.65
Heather Amsden
LANC
3
   1:13.41
Tyanna Craig
LANC
4
   1:15.49
 
 
Kathryn McQuay
OPS
5
   1:15.58
Mariah McDaniel
OPS
6
   1:19.22
Anni Zechel
BAY
7
   1:19.68
Brielle Leblanc
OPS
8
   1:20.44
Event # 14 Atom Girls 400m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:T.Sills Odessa 1:19.40 2002
C. Gencarelli
LANC
1
   1:21.93
Meghan Dundan
OPS
2
   1:26.24
Patricia McDaniel
OPS
3
   1:28.58
April McQuay
OPS
4
   1:30.75
Mallorie Stanley
OPS
5
   1:30.86
Grace McArthur
CBAY
6
   1:32.12
Ella Phillips
HOLS
7
   1:37.36
Hannah Piasetzki
WEST
8
   1:40.81
Event # 16 Midget Girls 200m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:J.Keating Lancaster 27.48 2005
RESULTS OF FINALS
Katie Zohorsky
LANC
1
     28.57
Isabelle Froom
OPS
2
     28.95
Alysha Burriss
WEST
3
     29.04
Rachel Amsden
LANC
4
     30.07
J. Vincent-Sagar
OPS
5
     32.68
Renee Fretz
FAIR
6
     33.40
Bow Greenwood
CBAY
7
     34.11
Jordan Sousa-Dias
OPS
8
     34.62
Event # 18 Bantam Girls 200m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:M.Simpson Westdale 30.53 2006
RESULTS OF FINALS
Donya Hojabr
LANC
1
     31.03
Stephanie Taylor
LANC
2
     31.52
Ciara Richmond
AIPS
3
     32.33
Kathryn McQuay
OPS
4
     32.65
Anni Zechel
BAY
5
     33.83
Chantelle Belair
FAIR
6
     34.01
Ashley McQuay
OPS
7
     34.16
Logan Turner
CAT
8
     34.27
Event # 20 Atom Girls 200m Dash
#DIVISION 2 GIRLS:I.Froom Holsgrove 31.94 2006
RESULTS OF FINALS
Melissa Storms
OPS
1
     35.86
Olivia George
LANC
2
     36.07
Meghan Dundan
OPS
3
     36.76
Madeline Coathup
LANC
4
     37.59
Sarah Da Silva
CAT
5
     37.78
C. Gencarelli
LANC
6
     37.84
E. MacDonald
CBAY
7
     38.01
M. Littlefield
BAY
8
     38.10
Event # 22 Midget Girls 800m Run
#DIVISION 2 GIRLS:A.Trenhaile Odessa 2:40.30 2003
Erin McAuley
OPS
1
   2:41.62
C. Papadakis
LANC
2
   2:42.48
Alexandra Leggett
LANC
3
   2:44.32
Jessie Rowe
LANC
4
   2:53.12
Jessica East
OPS
5
   2:59.51
Megan Dunbar
FAIR
6
   3:07.46
Kailey Harper
OPS
7
   3:16.75
Yvette McDonald
OPS
8
   3:18.86
 
 
Event # 24 Bantam Girls 800m Run
#DIVISION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 2:42.77 2006
Donya Hojabr
LANC
1
   2:49.87
C. Whiteland
CAT
2
   2:50.39
Kathryn McQuay
OPS
3
   3:00.52
Adda Edwards
OPS
4
   3:05.94
Katrina Babcock
CAT
5
   3:06.54
Catherine Noble
CAT
6
   3:14.18
Abby Ross
LANC
7
   3:25.66
Sarah Kinney
LANC
8
   3:26.70
Event # 26 Atom Girls 800m Run
#DIVISION 2 GIRLS:K.Bilkovski Lancaster 2:59.87 2006
Mia Pincivero
CBAY
1
   3:13.36
Madeline Coathup
LANC
2
   3:14.48
Becky Stewart
LANC
3
   3:23.86
Laura Beckel
LANC
4
   3:25.18
Amee Hale
LANC
5
   3:35.62
Emma Rawnsley
FAIR
6
   3:44.88
Mallorie Stanley
OPS
7
   3:46.72
Kiara Scott
FAIR
8
   4:02.40
Event # 28 Midget Girls 1500m Run
#DIVISION 2 GIRLS:A.Leveille Collins Bay 5:21.15 2008
Courtney Kish
FAIR
1
   5:37.67
C. Papadakis
LANC
2
   5:47.33
Erin McAuley
OPS
3
   6:02.24
Jessie Rowe
LANC
4
   6:20.11
Marnie McCormac
FAIR
5
   6:49.48
Megan Dunbar
FAIR
6
   6:54.67
Shannon Pincivero
CBAY
7
   7:05.67
Ashley Morrow
FAIR
8
   7:16.75
Event # 30 Bantam Girls 1500m Run
#DIVISION 2 GIRLS:H.Coates Odessa 5:39.12 2007
Alyssa Platt
LANC
1
   5:59.98
Catherine Noble
CAT
2
   6:44.06
Elizabeth McAuley
OPS
3
   6:52.03
Addison Lyttle
FAIR
4
   6:56.54
Sarah Kinney
LANC
5
   7:00.86
Pam Vincent-Sagar
OPS
6
   7:07.03
Annie Seeley
WEST
7
   7:17.92
Rachel Scott
AIPS
8
   7:25.10
Event # 32 Atom Girls 1500m Run
#DIVISION 2 GIRLS:C.Papadakis Lancaster 6:12.33 2007
Mia Pincivero
CBAY
1
   6:35.00
Rachel Minor
LANC
2
   6:53.00
Laura Beckel
LANC
3
   7:09.00
Calista Smith
FAIR
4
   9:08.00
Trinity Skinner
WEST
        NT
Emma Rawnsley
FAIR
        NT
Event # 34 Midget Girls 4x100m Relay
#DIVISION 2 GIRLS:L.Lions Lancaster 56.12 2006
WESTDALE A
WEST
1
     58.58
Odessa A
OPS
2
     58.62
Lancaster A
LANC
3
     58.72
Cataraqui A
CAT
4
   1:01.10
Collins Bay A
CBAY
5
   1:02.32
Fairfield A
FAIR
6
   1:02.39
 
 
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com