6/3/2010
Region 2 Boys
Boys Region 2 Track and Field Meet
Monday, May 31,2010
05/31/2010
05/31/2010
-
Page 2 of 2
Acadie A
ACAD
5
     55.42
WESTDALE A
WEST
6
     56.56
Event # 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay
#DIVISION 2 BOYS:O.Tigers Odessa 1:00.00 2005
Lancaster A
LANC
1
     59.91
#
Bayridge A
BAY
2
   1:03.70
Odessa A
OPS
3
   1:05.22
Fairfield A
FAIR
4
   1:05.45
Collins Bay A
CBAY
5
   1:05.81
Cataraqui A
CAT
6
   1:06.65
WESTDALE A
WEST
7
   1:07.00
Holsgrove A
HOLS
8
   1:09.37
Event # 37 ATOM BOYS 4x100m Relay
#DIVISION 2 BOYS:O.Tigers Odessa 1:06.84 2003
Lancaster A
LANC
1
   1:06.46
#
Odessa A
OPS
2
   1:07.12
Collins Bay A
CBAY
3
   1:11.71
Bayridge A
BAY
4
   1:12.42
Fairfield A
FAIR
5
   1:15.40
Holsgrove A
HOLS
6
   1:16.04
WESTDALE A
WEST
7
   1:16.37
Event # 39 MIXED 6-99 4x400m Relay
#DIVISION 2 BOYS:O.Tigers Odessa 4:36.36 2005
Lancaster A
LANC
1
   4:34.17
#
Odessa A
OPS
2
   4:39.13
Fairfield A
FAIR
3
   4:41.37
Cataraqui A
CAT
4
   4:57.36
Collins Bay A
CBAY
5
   5:34.34
Event # 40 MIDGET BOYS  High Jump
#DIVISION 2 BOYS:B.Smith Bath 1.62 2007
Austin Check
LANC
1
1.65m
#
Justin Joice
HOLS
2
1.45m
Carson Ballance
OPS
3
1.40m
Bilal Mufiti
LANC
4
1.40m
Myles Manning
HOLS
5
1.35m
Sam Mills
LANC
        NM
Michael Powley
LANC
        NM
Kyle Donaldson
OPS
        NM
Event # 42 BANTAM BOYS  High Jump
#DIVISION 2 BOYS:N.Chomitz Odessa 1.32 2005
Tanner Armstrong
CAT
1
1.30m
Shamus Barr
BAY
2
1.25m
B. Gilchrist-Hale
BAY
3
1.20m
Austin Watters
OPS
4
1.15m
Josh Clark
OPS
5
1.15m
Jared Griffith
LANC
6
1.15m
Kyle Cumming
LANC
7
1.15m
Braedon Da Silva
CAT
8
1.10m
Michael Brodie
CAT
8
1.10m
Event # 44 ATOM BOYS  High Jump
#DIVISION 2 BOYS:B.Smith Bath 1.25 2003
Joshua Grawberger
OPS
1
1.10m
Adam Sherbino
LANC
2
1.10m
Connor Farrelly
LANC
3
1.05m
Burke Derbyshire
LANC
3
1.05m
Brady Sadler
OPS
4
1.05m
 
 
Ethan Allen
LANC
5
.95m
Hamza Imtiaz
BAY
5
.95m
Lucas Kerr
OPS
6
.95m
Tipu Shahid
BAY
7
.95m
Ethan Irwin
CAT
8
.95m
Event # 46 MIDGET BOYS  Long Jump
#DIVISION 2 BOYS:K.Golding Fairfield 5.26 2006
Justin Joice
HOLS
1
4.59m
Brad Burriss
WEST
2
4.44m
Tyler Ballance
OPS
3
4.11m
Colin Lester
LANC
4
4.10m
Brad VanNest
WEST
5
4.06m
Carson Reid
CBAY
6
4.05m
Casey Erkan
OPS
7
4.05m
Brandon Hoadley
CBAY
8
3.98m
Event # 48 BANTAM BOYS  Long Jump
#DIVISION 2 BOYS:K.Golding Fairfield 4.45 2004
Matthew Brash
LANC
1
3.81m
Tanner Armstrong
CAT
2
3.70m
Cameron Leggett
LANC
3
3.67m
Braedon Da Silva
CAT
4
3.63m
Brendan Nedvidek
CBAY
5
3.54m
Hunter Dickerson
WEST
6
3.41m
S. Ueberschaer
HOLS
7
3.37m
Shamus Barr
BAY
8
3.31m
Event # 50 ATOM BOYS  Long Jump
#DIVISION 2 BOYS:M.Jones Odessa 3.63 2002
Josh Grawberger
OPS
1
3.36m
Spencer Riley
FAIR
2
3.31m
Connor Farrelly
LANC
3
3.14m
Brady Sadler
OPS
4
3.11m
Khalid Barakat
HOLS
5
2.86m
Nathan Jones
CBAY
6
2.82m
Tyler Norman
OPS
7
2.74m
Jordan Houle
CBAY
8
2.73m
Event # 52 MIDGET BOYS  Triple Jump
#DIVISION 2 BOYS:J.Lappala Bath 10.63 2005
Cody Hatcher
BAY
1
9.51m
Casey Erkan
OPS
2
8.91m
Drew Underhill
FAIR
3
8.80m
Brad Burriss
WEST
4
8.75m
Spencer Giffin
OPS
5
8.64m
Bilal Mufiti
LANC
6
8.61m
Derek Platt
LANC
7
8.40m
Connor Stewart
LANC
8
8.30m
Event # 54 BANTAM BOYS  Triple Jump
#DIVISION 2 BOYS:S.Mossman Cataraqui Woods 8.77 2006
Matthew Brash
LANC
1
8.23m
Cameron Leggett
LANC
2
8.05m
Peter Chung
BAY
3
7.58m
Kyle Hancock
LANC
4
7.57m
Hunter Dickerson
WEST
5
7.33m
Greg Stevens
WEST
6
6.65m
T.J. Derbyshire
LANC
7
6.10m
Trent Snider
CAT
8
6.06m
 
 
Event # 56 ATOM BOYS  Triple Jump
#DIVISION 2 BOYS:K.Grant Odessa 7.50 2003
Josh Grawberger
OPS
1
6.76m
Spencer Riley
FAIR
2
6.69m
Evan Fraser
LANC
3
6.10m
Tyler Norman
OPS
4
5.75m
Tyler Riddell
HOLS
5
5.55m
Ethan Irwin
CAT
6
5.50m
Adam Kinney
LANC
7
5.29m
Matt Fairfax
OPS
8
4.90m
Event # 58 MIDGET BOYS  Shot Put
#DIVISION 2 BOYS:J.McFadden Odessa 11.13 2002
Ron Woodcock
CBAY
1
9.92m
Cody Harvey
LANC
2
9.80m
Warren Sherwood
CAT
3
9.79m
Miguel Orozco
BAY
4
9.34m
B. Asselstine
LANC
5
9.08m
Wade Raymond
OPS
6
8.12m
Alex Tieu
BAY
7
7.94m
Spencer Giffin
OPS
8
7.70m
Easy Meet Managerwww.goeasyware.com