Limestone Elementary School Athletics Association

Tack and Field Meet

Division 6 (Eastern) Meet Results

Tues., June 4, 2003

Participating Schools:
First Avenue          – FAVE
Frontenac              - FRON
Glenburnie            – GLEN
Horton                   - HORT
Joyceville              – JOYC
Lundy’s Lane        - LUND
Marysville            - MARY
Simcoe                   - SIMC
Storringston          - STOR
Boys


 

Ev #1

OPEN BOYS 3000M DISTANCE

Ev #3

MIDGET BOYS 100M DASH

Ev #5

BANTAM BOYS 100M DASH

Ev #7

ATOM BOYS 100M DASH

Ev #9

MIDGET BOYS 400M DISTANCE

Ev #11

BANTAM BOYS 400M DISTANCE

Ev #13

ATOM BOYS 400M DISTANCE

Ev #15

MIDGET BOYS 200M SPRINT

Ev #17

BANTAM BOYS 200M SPRINT

Ev #19

ATOM BOYS 200M SPRINT

Ev #21

MIDGET BOYS 800M DISTANCE

Ev #23

BANTAM BOYS 800M DISTANCE

Ev #25

ATOM BOYS 800M DISTANCE

Ev #27

MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

Ev #29

BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

Ev #31

ATOM BOYS 1500M DISTANCE

Ev #33

MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #35

BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #37

ATOM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #39

MIXED 6-99 4x400M DISTANCE RELAY

Ev #40

MIDGET BOYS HIGH JUMP

Ev #42

BANTAM BOYS HIGH JUMP

Ev #44

ATOM BOYS HIGH JUMP

Ev #46

MIDGET BOYS LONG JUMP

Ev #48

BANTAM BOYS LONG JUMP

Ev #50

ATOM BOYS LONG JUMP

Ev #52

MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

Ev #54

BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

Ev #56

ATOM BOYS TRIPLE JUMP

Ev #58

MIDGET BOYS SHOT PUT

 
     {Top of Page}

 



 

Event #1 OPEN BOYS 3000M DISTANCE

1

DEAN MALLEN

 

JOYC

10:52.76

2

BRANDON ROSS

 

STOR

11:40.03

3

RYAN BULLOCK

 

JOYC

11:49.83

4

JEREMY BUTTON

 

STOR

12:15.30

5

LOCKWOOD KENNETH

 

LUN

12:41.84

6

SPIERS ALEX

 

LUN

13:02.00

7

MACK EMMONS

 

JOYC

13:40.00

8

BRYAN DAWDY

 

FAVE

14:22.00

 
     {Top of Page}

 



 

Event #3 MIDGET BOYS 100M DASH

1

BRIAN PYE

 

GLEN

13.96

 

 

 

Prelim

13.87

2

NASH FRASER

 

LUN

14.03

 

 

 

Prelim

14.06

3

TAVIS RILEY

 

FRON

14.04

 

 

 

Prelim

14.15

4

KURTIS AMO

 

STOR

14.33

 

 

 

Prelim

13.96

5

TKAUTZ MIKE

 

LUN

14.33

 

 

 

Prelim

13.62

6

BIRD MIKE

 

LUN

14.36

 

 

 

Prelim

13.99

7

JAMIE PLUMB

 

STOR

14.36

 

 

 

Prelim

14.27

8

NATHAN ST. GELAIS

 

STOR

14.83

 

 

 

Prelim

14.25

     {Top of Page}

 



 

Event #5 BANTAM BOYS 100M DASH

1

AARON DOWD

 

JOYC

15.07

 

 

 

Prelim

14.68

2

NICK KULBA

 

STOR

15.62

 

 

 

Prelim

14.93

3

MACDONALD PETER

 

LUN

15.72

 

 

 

Prelim

15.45

4

DAVID PORCO

 

JOYC

15.87

 

 

 

Prelim

15.03

5

DANIEL YURKIW

 

HORT

15.90

 

 

 

Prelim

15.60

6

CURTIS HOLLAND

 

GLEN

16.03

 

 

 

Prelim

16.00

7

HOUDE-SHUL CORY

 

LUN

16.18

 

 

 

Prelim

15.74

8

BLADE GRIGG

 

GLEN

16.95

 

 

 

Prelim

15.80

     {Top of Page}

 



 

Event #7 ATOM BOYS 100M DASH

1

HAYDEN PETERS

 

STOR

16.16

 

 

 

Prelim

16.04

2

TYLER ALLEN

 

RHTS

16.42

 

 

 

Prelim

16.25

3

JESSE PURVIS

 

HORT

16.80

 

 

 

Prelim

17.04

4

JACOB UNGER

 

STOR

17.03

 

 

 

Prelim

16.24

5

ELWIN VAN ALST

 

STOR

17.09

 

 

 

Prelim

17.12

6

BRETT KISH

 

GLEN

17.26

 

 

 

Prelim

16.71

7

COADIE MOYSE

 

RHTS

17.39

 

 

 

Prelim

16.89

8

BRADEN KENNY

 

JOYC

17.67

 

 

 

Prelim

16.75

     {Top of Page}
 


 

Event #9 MIDGET BOYS 400M DISTANCE

1

MATT MENARD

 

STOR

1:04.72

2

TKAUTZ MIKE

 

LUN

1:06.51

3

GARNET PETERS

 

STOR

1:08.20

4

NATHAN ST. GELAIS

 

STOR

1:10.18

5

LILLY CALEB

 

LUN

1:10.45

6

PAUL HARVEY

 

GLEN

1:11.83

7

DUNCAN GORDON

 

JOYC

1:12.65

8

LYNDON KENNY

 

JOYC

1:15.74

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #11 BANTAM BOYS 400M DISTANCE

1

JIMMY MCLAREN

 

JOYC

1:11.06

2

REID LEVAC

 

JOYC

1:15.30

3

DIONNE ANDREW

 

LUN

1:16.89

4

JOSH CHAMBERS

 

SIM

1:16.99

5

CURTIS HOLLAND

 

GLEN

1:17.80

6

QUENNEVILL GABRIEL

 

LUN

1:19.39

7

DAVID HODGSON

 

HORT

1:20.03

8

KEVIN ROUND

 

GLEN

1:21.44

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #13 ATOM BOYS 400M DISTANCE

1

BRETT KISH

 

GLEN

1:19.51

2

JESSE PURVIS

 

HORT

1:23.19

3

ELWIN VAN ALST

 

STOR

1:23.86

4

BRADEN KENNY

 

JOYC

1:24.46

5

CAELEN MARTIN

 

HORT

1:25.96

6

JOSH LEBLANC

 

RHTS

1:26.52

7

ALLAN RAYMOND

 

SIM

1:27.01

8

HUTCHINSON KIAN

 

LUN

1:27.72

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #15 MIDGET BOYS 200M SPRINT

1

TKAUTZ MIKE

 

LUN

29.20

 

 

 

Prelim

29.09

2

TAVIS RILEY

 

FRON

29.31

 

 

 

Prelim

29.01

3

MIKE BIRD

 

LUN

29.39

 

 

 

Prelim

29.45

4

GARNET PETERS

 

STOR

30.64

 

 

 

Prelim

30.61

5

MICHAEL JOHNSON

 

RHTS

31.22

 

 

 

Prelim

31.74

6

LILLY CALEB

 

LUN

31.39

 

 

 

Prelim

31.78

7

DUNCAN GORDON

 

JOYC

31.83

 

 

 

Prelim

32.08

8

DANIEL THOMPSON

 

FRON

32.57

 

 

 

Prelim

32.57

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #17 BANTAM BOYS 200M SPRINT

1

AARON DOWD

 

JOYC

31.62

 

 

 

Prelim

32.45

2

MACDONALD PETER

 

LUN

31.93

 

 

 

Prelim

32.24

3

DAVID PORCO

 

JOYC

32.13

 

 

 

Prelim

32.29

4

DANIEL YURKIW

 

HORT

34.04

 

 

 

Prelim

34.36

5

REID LEVAC

 

JOYC

34.52

 

 

 

Prelim

33.32

6

GREG MORRISON

 

HORT

34.83

 

 

 

Prelim

35.20

7

BLADE GRIGG

 

GLEN

36.39

 

 

 

Prelim

34.57

8

MATT MACMILLAN

 

SIM

SCR

 

 

 

Prelim

35.52

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #19 ATOM BOYS 200M SPRINT

1

HAYDEN PETERS

 

STOR

32.91

 

 

 

Prelim

33.08

2

TYLER ALLEN

 

RHTS

33.25

 

 

 

Prelim

33.41

3

JACOB UNGER

 

STOR

35.46

 

 

 

Prelim

33.84

4

BRETT KISH

 

GLEN

35.84

 

 

 

Prelim

35.48

5

JESSE PURVIS

 

HORT

35.87

 

 

 

Prelim

35.84

6

ADAM RAYMOND

 

SIM

37.04

 

 

 

Prelim

34.08

7

JEFF ACTON

 

JOYC

37.74

 

 

 

Prelim

37.09

8

LEBLANC JOSEPH

 

LUN

37.89

 

 

 

Prelim

35.89

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #21 MIDGET BOYS 800M DISTANCE

1

DEAN MALLEN

 

JOYC

2:25.74

2

MATT MENARD

 

STOR

2:28.52

3

COLTEN WRIGHT

 

JOYC

2:48.62

4

BRANDON ROSS

 

STOR

2:49.56

5

PAUL HARVEY

 

GLEN

2:49.89

6

DUNCAN GORDON

 

JOYC

2:54.52

7

NATHAN KNOX

 

GLEN

2:55.30

8

JEREMY BUTTON

 

STOR

2:56.28

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #23 BANTAM BOYS 800M DISTANCE

1

JIMMY MCLAREN

 

JOYC

2:45.52

2

LOCKWOOD KENNETH

 

LUN

2:53.65

3

RILEY ONEIL

 

GLEN

2:54.87

4

TREVOR DOWLING

 

HORT

3:04.63

5

COREY MARTIN

 

HORT

3:09.34

6

ANTHONY BROWN

 

FAVE

3:09.62

7

KEVIN ROUND

 

GLEN

3:13.48

8

MATT MACMILLAN

 

SIM

3:19.72

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #25 ATOM BOYS 800M DISTANCE

1

HAYDEN PETERS

 

STOR

2:59.74

2

BRANDON SANDS

 

STOR

3:00.75

3

JOSH LOCKWOOD

 

HORT

3:00.77

4

CRAIG PEARCE

 

STOR

3:05.07

5

JEFF ACTON

 

JOYC

3:08.52

6

JAMES ABRAMS

 

JOYC

3:09.70

7

NICHOLAS DOWD

 

JOYC

3:13.80

8

BEATTIE DYLAN

 

LUN

3:17.95

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #27 MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

1

DEAN MALLEN

 

JOYC

5:14.00

2

MATT MENARD

 

STOR

5:28.52

3

BRANDON ROSS

 

STOR

5:34.58

4

COLTEN WRIGHT

 

JOYC

6:00.08

5

PAT STRUTHERS

 

GLEN

6:10.58

6

WILL GIBSON

 

GLEN

6:19.70

7

NATHAN KNOX

 

GLEN

6:28.39

 

BRYAN DAWDY

 

FAVE

SCR

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #29 BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

1

ZAC LILLY

 

HORT

5:45.52

2

RILEY ONEIL

 

GLEN

5:51.12

3

LOCKWOOD KENNETH

 

LUN

5:55.19

4

SPIERS ALEX

 

LUN

5:55.95

5

MORRISON RYAN

 

LUN

5:58.44

6

ALEC SMITH

 

FAVE

6:05.58

7

TREVOR DOWLING

 

HORT

6:15.01

8

COREY MARTIN

 

HORT

6:36.80

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #31 ATOM BOYS 1500M DISTANCE

1

NICHOLAS DOWD

 

JOYC

6:16.43

2

BRANDON SANDS

 

STOR

6:16.92

3

CRAIG PEARCE

 

STOR

6:18.48

4

JOSH LOCKWOOD

 

HORT

6:19.71

5

RAIN SAULNIER

 

STOR

6:46.73

6

KYLE SMALLGANGE

 

JOYC

6:49.84

7

ADAM RAYMOND

 

SIM

6:49.95

8

SEAN PERRIN

 

JOYC

7:34.04

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #33 MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

STORRINGTON A

A

STOR

56.52

2

LUNDY'S LANE G

G

LUN

58.29

3

GLENBURNIE A

A

GLEN

59.28

4

LUNDY'S LANE A

A

LUN

59.82

5

JOYCEVILLE A

A

JOYC

1:00.10

6

FRONTENAC A

A

FRON

1:01.15

7

RIDEAU HEIGHTS A

A

RHTS

1:03.54

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #35 BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

JOYCEVILLE C

C

JOYC

1:02.29

2

LUND'S LANE C

C

LUN

1:02.40

3

HORTON C

C

HORT

1:04.78

4

GLENBURNIE C

C

GLEN

1:07.06

5

RIDEAU HEIGHTS C

C

RHTS

1:08.13

6

STORRINGTON C

C

STOR

1:08.90

7

MARYSVILLE C

C

MARY

1:14.16

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #37 ATOM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

STORRINGTON E

E

STOR

1:08.27

2

JOYCEVILLE E

E

JOYC

1:09.62

3

HORTON E

E

HORT

1:10.68

4

LUNDY'S LANE E

E

LUN

1:13.54

5

GLENBURNIE E

E

GLEN

1:13.57

6

MARYSVILLE E

E

MARY

1:20.75

 

RIDEAU HEIGHTS E

E

RHTS

DQ

 

FRONTENAC E

E

FRON

SCR

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #39 MIXED 6-99 4x400M DISTANCE RELAY

1

STORRINGTON G

G

STOR

4:44.15

2

JOYCEVILLE G

G

JOYC

4:48.27

3

GLENBURNIE G

G

GLEN

5:01.33

4

LUNDY'S LANE G

G

LUN

5:25.85

5

RIDEAU HEIGHTS G

G

RHTS

5:26.36

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #40 MIDGET BOYS HIGH JUMP

1

SHAMUS DEWAR

 

RHTS

1.42

2

NASH FRASER

 

LUN

1.42

3

PAUL HARVEY

 

GLEN

1.35

4

JEFF GILFILLEN

 

FRON

1.35

5

NATHAN KNOX

 

GLEN

1.35

6

JOHN ABRAMS

 

JOYC

1.30

7

BRIAN SCHWERTZFEGER

 

GLEN

1.30

8

BROCK SEARGENT

 

RHTS

1.30

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #42 BANTAM BOYS HIGH JUMP

1

JIMMY MCLAREN

 

JOYC

1.25

2

BLAIR LARMON

 

JOYC

1.20

3

ZAC LILLY

 

HORT

1.20

4

MORRISON RYAN

 

LUN

1.20

5

THOMAS BROWN

 

FRON

1.15

6

KENNY BUSH

 

SIM

1.15

7

STACEY FRANKLIN

 

RHTS

1.15

8

TJ ST.PIERRE

 

RHTS

1.15

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #44 ATOM BOYS HIGH JUMP

1

SHAMARI THOMAS

 

GLEN

1.05

2

KYLE SANGERS

 

GLEN

1.05

3

TYLER ALLEN

 

RHTS

1.00

4

JAMES ABRAMS

 

JOYC

1.00

5

TAI JACOB

 

STOR

1.00

6

JOSH CHAMPAGNE

 

HORT

1.00

7

TAYLOR DEODATO

 

GLEN

.95

8

HUTCHINSON KIAN

 

LUN

.95

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #46 MIDGET BOYS LONG JUMP

1

NASH FRASER

 

LUN

4.37

2

JAMIE PLUMB

 

STOR

4.37

3

HICKS KRIS

 

LUN

4.30

4

NOLE HIEBERT

 

FRON

4.26

5

BRIAN PYE

 

GLEN

4.19

6

BEN MCLAREN

 

JOYC

4.17

7

BIRD MIKE

 

LUN

4.16

8

KURTIS AMO

 

STOR

3.95

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #48 BANTAM BOYS LONG JUMP

1

HOUDE-SHUL CORY

 

LUN

3.74

2

MACDONALD PETER

 

LUN

3.52

3

AARON DECLOUX

 

HORT

3.52

4

MARSHALL FERGUSON

 

GLEN

3.39

5

NICK KULBA

 

STOR

3.37

6

REID LEVAC

 

JOYC

3.22

7

STACEY FRANKLIN

 

RHTS

3.18

8

BLADE GRIGG

 

GLEN

3.16

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #50 ATOM BOYS LONG JUMP

1

SAM MENARD

 

HORT

3.41

2

HUTCHINSON KIAN

 

LUN

3.04

3

KYLE SANGERS

 

GLEN

3.01

4

MATT RATZ

 

RHTS

2.97

5

DURDLE CODY

 

LUN

2.88

6

ELWIN VAN ALST

 

STOR

2.83

7

MOORE AUSTIN

 

LUN

2.80

8

BRENNAN ROY

 

MARY

2.80

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #52 MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

1

BRIAN PYE

 

GLEN

9.24

2

HICKS KRIS

 

LUN

9.02

3

MICHAEL SLEETH

 

STOR

8.48

4

ZACK NOYES

 

GLEN

8.14

5

BILL JONES

 

STOR

7.92

6

SCHELL BRETT

 

LUN

7.56

7

GRAHAM ROSS

 

LUN

7.50

8

MATT SERSON

 

GLEN

7.06

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #54 BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

1

HOUDE-SHUL CORY

 

LUN

8.07

2

MORRISON RYAN

 

LUN

7.68

3

ZAC LILLY

 

HORT

7.28

4

MARSHALL FERGUSON

 

GLEN

7.14

5

FREEMAN ERIC

 

LUN

6.87

6

COREY MARTIN

 

HORT

6.63

7

MIKE PIETRACUPA

 

RHTS

6.53

8

MATIEH KOSATKA

 

HORT

6.11

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #56 ATOM BOYS TRIPLE JUMP

1

SHAMARI THOMAS

 

GLEN

6.57

2

KYLE SANGERS

 

GLEN

5.76

 

LANCE NILES

 

MARY

DQ

 

TATE O'NEIL

 

MARY

DQ

 

KEVIN WALKER

 

GLEN

DQ

 

JESSE ABRAMS

 

RHTS

SCR

 

DALE MCMANUS

 

RHTS

SCR

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #58 MIDGET BOYS SHOT PUT

1

SEAN MCKINNON

 

RHTS

10.10

2

COLTEN WRIGHT

 

JOYC

9.80

3

JAMIE PLUMB

 

STOR

9.67

4

BEN MCLAREN

 

JOYC

9.21

5

CHAD MANDIGO

 

GLEN

8.86

6

BILL JONES

 

STOR

8.64

7

MICHAEL SPARKS

 

RHTS

8.63

8

MADER JESSE

 

LUN

8.46

 

 

 

     {Top of Page}


Limestone Elementary School Athletics Association

Track and Field Meet

Division 6 (Eastern)

Richardson Stadium

Meet Results

Tues., June 4, 2003

Participating Schools:
First Avenue          – FAVE
Frontenac              - FRON
Glenburnie            – GLEN
Horton                   - HORT
Joyceville              – JOYC
Lundy’s Lane        - LUND
Marysville            - MARY
Simcoe                   - SIMC
Storringston          - STOR
Girls


 

Ev #2

OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

Ev #4

MIDGET GIRLS 100M DASH

Ev #6

BANTAM GIRLS 100M DASH

Ev #8

ATOM GIRLS 100M DASH

Ev #10

MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

Ev #12

BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

Ev #14

ATOM GIRLS 400M DISTANCE

Ev #16

MIDGET GIRLS 200M SPRINT

Ev #18

BANTAM GIRLS 200M SPRINT

Ev #20

ATOM GIRLS 200M SPRINT

Ev #22

MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

Ev #24

BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

Ev #26

ATOM GIRLS 800M DISTANCE

Ev #28

MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #30

BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #32

ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #34

MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #36

BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #38

ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #41

MIDGET GIRLS HIGH JUMP

Ev #43

BANTAM GIRLS HIGH JUMP

Ev #45

ATOM GIRLS HIGH JUMP

Ev #47

MIDGET GIRLS LONG JUMP

Ev #49

BANTAM GIRLS LONG JUMP

Ev #51

ATOM GIRLS LONG JUMP

Ev #53

MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #55

BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #57

ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #59

MIDGET GIRLS SHOT PUT

 

 

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #2 OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

1

KAREN FOELL

 

GLEN

12:41.98

2

BRITTNEE REVELL

 

GLEN

13:03.72

3

COURTNEY HUNTER

 

FAVE

14:18.02

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #4 MIDGET GIRLS 100M DASH

1

CHRISTINE DEDRICK

 

JOYC

14.16

 

 

 

Prelim

13.53

2

TARA SERSON

 

JOYC

14.53

 

 

 

Prelim

14.09

3

ERIN STEVENHAAGEN

 

LUN

14.67

 

 

 

Prelim

13.94

4

DEVAN LABRASH

 

JOYC

14.77

 

 

 

Prelim

14.44

5

MICHELLE MCCALPIN

 

GLEN

14.84

 

 

 

Prelim

14.27

6

CEILIDH BROWN

 

STOR

15.09

 

 

 

Prelim

14.58

7

ALYSIA CUMPSON

 

STOR

15.37

 

 

 

Prelim

14.96

8

BECKY GRACE

 

STOR

15.39

 

 

 

Prelim

14.80

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #6 BANTAM GIRLS 100M DASH

1

ERIN WING

 

JOYC

15.39

 

 

 

Prelim

15.22

2

MEGAN FAWCETT

 

MARY

15.40

 

 

 

Prelim

15.48

3

EMILY ROBERTSON

 

HORT

15.56

 

 

 

Prelim

15.10

4

CHLOE COLDEN

 

HORT

15.58

 

 

 

Prelim

15.45

5

TAYLOR ALLAN

 

JOYC

15.67

 

 

 

Prelim

15.26

6

MICHELLE SCOTT

 

GLEN

16.30

 

 

 

Prelim

16.16

7

ELYSE OWEN

 

HORT

16.48

 

 

 

Prelim

15.84

8

BRITTANY SMALLGANGE

 

JOYC

16.81

 

 

 

Prelim

16.07

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #8 ATOM GIRLS 100M DASH

1

CASSIE HUNTER

 

JOYC

17.28

 

 

 

Prelim

16.94

2

KAITLYN HUGHES

 

FRON

17.30

 

 

 

Prelim

17.72

3

COURTNEY GODFREY

 

FRON

17.36

 

 

 

Prelim

17.84

4

RACHAEL BURNS

 

STOR

17.44

 

 

 

Prelim

17.93

5

EVELYN GRAHAM

 

HORT

17.54

 

 

 

Prelim

17.52

6

TESSA LATCHMORE

 

JOYC

17.76

 

 

 

Prelim

17.84

7

BRYANNA KULBA

 

STOR

17.77

 

 

 

Prelim

17.95

8

REBECCA DEDRICK

 

JOYC

18.48

 

 

 

Prelim

17.93

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #10 MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

1

DEVAN LABRASH

 

JOYC

1:09.92

2

ALYSSA TUCKER

 

STOR

1:11.05

3

MICHELLE KENNY

 

STOR

1:12.23

4

JENNIFER DONALDSON

 

GLEN

1:15.54

5

EMILY WALKER

 

GLEN

1:17.09

6

ELIZABETH LEWIS

 

FAVE

1:21.22

7

KYLIE BLADES

 

LUN

1:22.95

8

JESSICA MACALEESE

 

LUN

1:25.08

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #12 BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

1

GRACE ROBERTSON

 

JOYC

1:11.30

2

BROOKE MALLEN

 

JOYC

1:12.62

3

ALICIA DEODATO

 

GLEN

1:15.72

4

EMILY ROBERTSON

 

HORT

1:19.59

5

MICHELLE SCOTT

 

GLEN

1:21.03

6

JASMINE MEHRMANN

 

LUN

1:22.18

7

ELIZABETH BOAG

 

HORT

1:23.04

8

ELSPETH MACLAUCHLAN

 

LUN

1:23.66

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #14 ATOM GIRLS 400M DISTANCE

1

KEAGEN DAVIS-BURNS

 

HORT

1:27.76

2

NETTIE ROBERTSON

 

JOYC

1:29.94

3

LYNSEY WESTBURY

 

FRON

1:36.06

4

SAMANTHA MARSH

 

GLEN

1:37.20

5

KATIE LAPPAN

 

FRON

1:39.03

6

JESSALYN WAGAR

 

STOR

1:39.20

7

STEPHANIE CLOSS-CONWAY

Y

RHTS

1:39.46

8

MACKENZIE REID

 

FAVE

1:41.06

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #16 MIDGET GIRLS 200M SPRINT

1

CHRISTINE DEDRICK

 

JOYC

28.67

 

 

 

Prelim

28.76

2

TARA SERSON

 

JOYC

29.13

 

 

 

Prelim

28.92

3

MICHELLE MCCALPIN

 

GLEN

30.14

 

 

 

Prelim

30.00

4

QUINN JOHNSON

 

LUN

30.62

 

 

 

Prelim

30.66

5

CASSIE JOHNSON

 

GLEN

31.22

 

 

 

Prelim

30.55

6

MICHELLE KENNY

 

STOR

31.42

 

 

 

Prelim

31.77

7

CARLEY PEARCE

 

STOR

32.26

 

 

 

Prelim

32.57

8

AMANDA GORRELL

 

JOYC

32.74

 

 

 

Prelim

33.24

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #18 BANTAM GIRLS 200M SPRINT

1

BROOKE MALLEN

 

JOYC

31.17

 

 

 

Prelim

30.97

2

ERIN WING

 

JOYC

32.78

 

 

 

Prelim

32.36

3

BRIANA MORLEY

 

JOYC

33.83

 

 

 

Prelim

33.62

4

ELYSE OWEN

 

HORT

34.86

 

 

 

Prelim

34.39

5

KAYLA WRIGHT

 

HORT

35.01

 

 

 

Prelim

35.09

6

TRINKESS EVENDEN

 

SIM

35.12

 

 

 

Prelim

35.26

7

CASSIE CHESBRO

 

STOR

35.64

 

 

 

Prelim

35.01

8

REILLY BAGGS

 

LUN

36.35

 

 

 

Prelim

35.38

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #20 ATOM GIRLS 200M SPRINT

1

CASSIE HUNTER

 

JOYC

36.39

 

 

 

Prelim

35.92

2

RACHAEL BURNS

 

STOR

36.59

 

 

 

Prelim

35.94

3

ALEXA POLENZ

 

LUN

37.04

 

 

 

Prelim

35.92

4

COURTNEY BLADES

 

HORT

38.37

 

 

 

Prelim

37.62

5

BRYANNA KULBA

 

STOR

38.53

 

 

 

Prelim

37.55

6

REBECCA DEDRICK

 

JOYC

40.29

 

 

 

Prelim

39.09

7

KAITLYN WRIGHT

 

JOYC

40.93

 

 

 

Prelim

38.23

8

BETHANY MILLS-ELDER

 

STOR

42.83

 

 

 

Prelim

40.89

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #22 MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

1

AMANDA SANDS

 

STOR

2:49.82

2

KAREN FOELL

 

GLEN

2:51.33

3

BRITTNEE REVELL

 

GLEN

2:51.37

4

EMILY WALKER

 

GLEN

2:55.09

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #24 BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

1

GRACE ROBERTSON

 

JOYC

2:55.62

2

ALICIA DEODATO

 

GLEN

3:03.03

3

LAURA DYER

 

JOYC

3:09.37

4

KASEY HICKS

 

LUN

3:15.16

5

BRITTANY SMALLGANGE

 

JOYC

3:22.04

6

COURTNEY HUNTER

 

FAVE

3:30.64

7

JASMINE MEHRMANN

 

LUN

3:37.30

8

SHAUNA ALLEN

 

FAVE

3:40.62

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #26 ATOM GIRLS 800M DISTANCE

1

MAGGIE WEBSTER

 

LUN

3:17.20

2

KYLA CARMODY

 

HORT

3:18.65

3

EVELYN GRAHAM

 

HORT

3:19.30

4

NETTIE ROBERTSON

 

JOYC

3:28.73

5

JULIA FOELL

 

GLEN

3:29.92

 

 

 

 

3:30.66

7

KAITLYN WRIGHT

 

JOYC

3:40.68

8

BETHANY MILLS-ELDER

 

STOR

3:41.33

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #28 MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

1

AMANDA SANDS

 

STOR

6:00.29

2

KAREN FOELL

 

GLEN

6:00.30

3

BRITTNEE REVELL

 

GLEN

6:00.49

4

EMILY WALKER

 

GLEN

6:03.70

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #30 BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

1

ALICIA DEODATO

 

GLEN

6:04.96

2

BROOKE MALLEN

 

JOYC

6:20.89

3

LAURA DYER

 

JOYC

6:48.49

4

CHANTELLE LAPPAN

 

JOYC

7:17.81

5

JASMINE MEHRMANN

 

LUN

7:31.84

6

LAURA ORBAN

 

LUN

7:56.29

7

KAYLEIGH REDISH

 

HORT

8:09.74

8

CHRISTINA RUNNING

 

FAVE

8:48.34

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #32 ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

1

JESSICA DONALDSON

 

GLEN

7:02.32

2

NETTIE ROBERTSON

 

JOYC

7:08.92

3

KYLA CARMODY

 

HORT

7:10.65

4

EVELYN GRAHAM

 

HORT

7:11.01

5

MALORIE BARKER

 

JOYC

7:39.35

6

TAYLOR BURNS

 

JOYC

7:41.48

7

KELSEY WHITE

 

GLEN

7:47.33

8

JESSALYN WAGAR

 

STOR

7:48.24

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #34 MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

JOYCEVILLE B

B

JOYC

57.24

2

STORRINGTON B

B

STOR

59.65

3

GLENBURNIE B

B

GLEN

1:00.86

4

LUNDY'S LANE B

B

LUN

1:01.92

5

RIDEAU HEIGHTS B

B

RHTS

1:03.92

6

FRONTENAC B

B

FRON

1:14.45

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #36 BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

JOYCEVILLE D

D

JOYC

1:01.43

2

HORTON D

D

HORT

1:04.10

3

STORRINGTON D

D

STOR

1:05.92

4

GLENBURNIE D

D

GLEN

1:07.03

5

LUNDY'S LANE D

D

LUN

1:07.58

6

RIDEAU HEIGHTS D

D

RHTS

1:08.38

7

MARYSVILLE D

D

MARY

1:10.46

 

FRONTENAC D

D

FRON

SCR

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #38 ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

HORTON F

F

HORT

1:12.74

2

JOYCEVILLE F

F

JOYC

1:15.38

3

FRONTENAC F

F

FRON

1:15.56

4

MARYSVILLE F

F

MARY

1:16.40

5

STORRINGTON F

F

STOR

1:17.36

6

GLENBURNIE F

F

GLEN

1:17.57

7

RIDEAU HEIGHTS F

F

RHTS

1:23.84

 

LUNDY'S LANE F

F

LUN

DQ

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #41 MIDGET GIRLS HIGH JUMP

1

MELISSA MCCOY

 

GLEN

1.35

2

PAIGE BONNER

 

RHTS

1.21

3

BRITTANY JARDINE

 

JOYC

1.21

4

CEILIDH BROWN

 

STOR

1.21

5

MELISSA BAKER

 

RHTS

1.21

6

KAITLIN PEARSE

 

GLEN

1.21

7

JESSICA PHILLIPS

 

JOYC

1.21

8

ABBY GORDANIER

 

JOYC

1.21

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #43 BANTAM GIRLS HIGH JUMP

1

MEGAN FAWCETT

 

MARY

1.25

2

SHANNON MENARD

 

STOR

1.20

3

MICHELLE IRVIN

 

GLEN

1.20

4

KATIE GORDANIER

 

JOYC

1.20

5

TAYLOR ALLAN

 

JOYC

1.20

6

EMILY ROBERTSON

 

HORT

1.20

7

CHANELE POLENZ

 

LUN

1.20

 

 

 

 

1.15

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #45 ATOM GIRLS HIGH JUMP

1

KAITLIN HUGHES

 

FRON

1.00

2

ALISON ZILSTRA

 

STOR

1.00

3

PAIGE ZAVADUIK

 

RHTS

.95

4

JAMIE HENDERSON

 

HORT

.95

5

EMILY PREST

 

RHTS

.95

6

MAXIME HOUDE-SHULMAN

 

HORT

.90

7

ALEXA POLENZ

 

LUN

.90

8

SHANEEN WEBB

 

GLEN

.90

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #47 MIDGET GIRLS LONG JUMP

1

TARA SERSON

 

JOYC

4.01

2

AMANDA SANDS

 

STOR

3.92

3

MICHELLE KENNY

 

STOR

3.88

4

ERIN STEVENHAAGEN

 

LUN

3.86

5

KIN DEMPSTER

 

GLEN

3.61

6

CASSIE JOHNSON

 

GLEN

3.51

7

WHITNEY DESARMIA

 

FAVE

3.48

8

CHERYL CANNON

 

RHTS

3.40

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #49 BANTAM GIRLS LONG JUMP

1

KASEY HICKS

 

LUN

3.44

2

BRIANA MORLEY

 

JOYC

3.40

3

CASSIE CHESBRO

 

STOR

3.28

4

BRITTANY SMALLGANGE

 

JOYC

3.28

5

ELIZABETH BOAG

 

HORT

3.26

6

LINDA SIN

 

HORT

3.19

7

TAYLOR ALLAN

 

JOYC

3.12

8

JOSEY MELLON

 

MARY

3.12

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #51 ATOM GIRLS LONG JUMP

1

ALEXA POLENZ

 

LUN

3.24

2

MAXIME HOUDE-SHULMAN

 

HORT

2.97

3

MERIAH MOODIE

 

MARY

2.78

4

ALISON ZILSTRA

 

STOR

2.77

5

SAMANTHA KENNY

 

LUN

2.67

6

RACHAEL BURNS

 

STOR

2.55

7

JESSICA DONALDSON

 

GLEN

2.55

8

LAURA DOUGLAS

 

MARY

2.45

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #53 MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

1

BECKY GRACE

 

STOR

8.34

2

CASSIE JOHNSON

 

GLEN

7.92

3

ERIN STEVENHAAGEN

 

LUN

7.84

4

PAIGE BONNER

 

RHTS

7.64

5

KIN DEMPSTER

 

GLEN

7.57

6

ALYSSA TUCKER

 

STOR

7.50

7

ABBY GORDANIER

 

JOYC

7.35

8

EMILY CORNETT

 

LUN

7.25

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #55 BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

1

KATIE GORDANIER

 

JOYC

7.88

 

 

 

 

7.55

3

CHLOE COLDEN

 

HORT

7.33

4

ELIZABETH BOAG

 

HORT

7.07

5

LINDA SIN

 

HORT

6.95

6

DANICA IVIMEY

 

LUN

6.68

7

JOSEY MELLON

 

MARY

6.62

8

KATHERIN NOYES

 

GLEN

6.61

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #57 ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

1

ALISON ZILSTRA

 

STOR

6.41

2

MAXIME HOUDE-SHULMAN

 

HORT

6.17

3

KATE MORRELL

 

LUN

5.23

4

KATIE PINCHIN

 

HORT

5.16

5

ARRIA COMPTON

 

HORT

5.11

6

LAURA DOUGLAS

 

MARY

4.98

7

MELISSA GRACE

 

STOR

4.76

8

SAMANTHA MARSH

 

GLEN

4.36

 
     {Top of Page}
 

 



 

Event #59 MIDGET GIRLS SHOT PUT

1

JEN MURRAY

 

JOYC

6.82

2

DANIELLE FORSYTH

 

STOR

6.81

3

AMANDA GORRELL

 

JOYC

6.53

4

WHITNEY DESARMIA

 

FAVE

6.40

5

CHERYL CANNON

 

RHTS

6.39

6

CANDACE FARELLY

 

RHTS

6.09

7

LEAH LAPPAN

 

RHTS

5.87

8

KRISSY HOLDEN

 

GLEN

5.63

 

 

 

     {Top of Page}

 

 

 

By EASY MEET MANAGER from EASYWARE

 

EASYWARE WEB SITE