Limestone Elementary School Athletics Association

Track and Field Meet

Richardson Stadium, Tues., June 4, 2003

Division 3 (Central) Meet

Boys Results



Ev #1

OPEN BOYS 3000M DISTANCE

Ev #3

MIDGET BOYS 100M DASH

Ev #5

BANTAM BOYS 100M DASH

Ev #7

ATOM BOYS 100M DASH

Ev #9

MIDGET BOYS 400M DISTANCE

Ev #11

BANTAM BOYS 400M DISTANCE

Ev #13

ATOM BOYS 400M DISTANCE

Ev #15

MIDGET BOYS 200M SPRINT

Ev #17

BANTAM BOYS 200M SPRINT

Ev #19

ATOM BOYS 200M SPRINT

Ev #21

MIDGET BOYS 800M DISTANCE

Ev #23

BANTAM BOYS 800M DISTANCE

Ev #25

ATOM BOYS 800M DISTANCE

Ev #27

MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

Ev #29

BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

Ev #31

ATOM BOYS 1500M DISTANCE

Ev #33

MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #35

BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #37

ATOM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #39

MIXED 6-99 4x400M DISTANCE RELAY

Ev #40

MIDGET BOYS HIGH JUMP

Ev #42

BANTAM BOYS HIGH JUMP

Ev #44

ATOM BOYS HIGH JUMP

Ev #46

MIDGET BOYS LONG JUMP

Ev #48

BANTAM BOYS LONG JUMP

Ev #50

ATOM BOYS LONG JUMP

Ev #52

MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

Ev #54

BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

Ev #56

ATOM BOYS TRIPLE JUMP

Ev #58

MIDGET BOYS SHOT PUT

     {Top of Page}



 

Event #1 BOYS 1-99 3000M DISTANCE

1

PATRICK HARRISON

 

ELGN

11:04.62

2

PAUL SIGAWORTH

 

PC

11:23.33

3

MATT TASSE

 

LOL

13:15.92

4

CONNOR LAFRAMBOIS

 

LPS

13:25.85

5

ROBERT CAIRD

 

PR

13:55.00

6

JOHN GRAY

 

LOL

13:59.00

     {Top of Page}


Event #3 Midget Boys 100M DASH

1

GRAHAM LEWERS

 

LPS

12.84

 

 

 

Prelim

13.00

2

CHRIS ROBINSON

 

LPS

13.04

 

 

 

Prelim

13.12

3

ETHAN SORENSEN

 

ELGN

13.45

 

 

 

Prelim

13.34

4

BENSON TROUSDALE

 

HARR

13.52

 

 

 

Prelim

13.12

5

BRIAN PIGEON

 

PC

13.91

 

 

 

Prelim

13.93

6

TOM MCKENNA

 

LPS

14.19

 

 

 

Prelim

13.65

7

MICHAEL LOTHIAN

 

PC

14.21

 

 

 

Prelim

13.52

8

DUSTIN PETERS

 

HINC

14.36

 

 

 

Prelim

14.03

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 

Event #5 BANTAM BOYS  100M DASH

1

JESSE IVALL

 

PC

15.06

 

 

 

Prelim

14.67

2

ZAC WOLF

 

HARR

15.48

 

 

 

Prelim

14.89

3

BEN FINN

 

LPS

15.56

 

 

 

Prelim

15.01

4

KALIB NRADOW

 

SHAR

15.68

 

 

 

Prelim

15.24

5

STEVEN VANDENENGEL

 

ELGN

16.07

 

 

 

Prelim

15.03

6

BRANDON MORROW

 

HINC

16.20

 

 

 

Prelim

15.48

7

MATT DELYEA

 

LOL

16.52

 

 

 

Prelim

15.67

8

JOSH THOMPSON

 

PR

16.94

 

 

 

Prelim

15.43

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #7 ATOM BOYS 100M DASH

1

JOSH VAN NIEDEK

 

LPS

16.13

 

 

 

Prelim

15.84

2

COLE TIMLIN

 

LPS

16.14

 

 

 

Prelim

15.57

3

JUSTIN MILLER

 

LPS

16.64

 

 

 

Prelim

15.94

4

FOREST VANLEEUWEN

 

PC

16.77

 

 

 

Prelim

16.57

5

KYLE MELROSE-STENMAN

 

PR

16.84

 

 

 

Prelim

16.79

6

NICK BABCOCK

 

ELGN

17.10

 

 

 

Prelim

16.57

7

JOSHUA BYROM

 

ELGN

17.49

 

 

 

Prelim

16.36

8

LOGAN SMITH

 

SHAR

19.06

 

 

 

Prelim

16.52

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #9 MIDGET BOYS 400M DISTANCE

1

TRISTAN WILLIS

 

LPS

1:02.32

2

DANIEL JOHNSON

 

ELGN

1:03.89

3

ERIC RUSSELL

 

LPS

1:06.81

4

DRAKE EGGER

 

ELGN

1:07.36

5

BEN AARSSEN

 

PC

1:08.78

6

JACK KENT

 

LPS

1:10.01

7

DUSTIN KELLAR

 

PC

1:11.66

8

DENIS DEKAIRELLE

 

ELGN

1:12.74

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #11 BANTAM BOYS  400M DISTANCE

1

THOMAS DEVLIN

 

LPS

1:15.20

2

MATT FOUZIE

 

ELGN

1:16.43

3

MYLES FRASER

 

PC

1:18.18

4

BROCK HIGGS

 

ELGN

1:19.32

5

CHRIS SHIBLEY

 

HARR

1:20.14

6

TYSON MYERS

 

HARR

1:20.44

7

JOSH RODRIGUES

 

LPS

1:21.53

8

CURTIS KELLAR

 

PC

1:21.58

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #13 ATOM BOYS 400M DISTANCE

1

FOREST VANLEEUWEN

 

PC

1:18.46

2

BEN HEYMAN

 

HARR

1:19.16

3

EAMON HILLIS

 

HARR

1:20.03

4

BLAIR VELDMAN

 

LPS

1:22.57

5

JACOB DEARBORN

 

HARR

1:23.78

6

LOGAN SMITH

 

SHAR

1:24.89

7

CODY SAUVE

 

PR

1:25.29

8

ARI CAMPSALL

 

LPS

1:25.62

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #15 Midget Boys 200M SPRINT

1

CHRIS BOULTER

 

HARR

27.04

 

 

 

Prelim

27.15

2

BENSON TROUSDALE

 

HARR

28.07

 

 

 

Prelim

27.84

3

RYAN MORGAN

 

LPS

28.60

 

 

 

Prelim

28.44

4

DUSTIN PETERS

 

HINC

29.93

 

 

 

Prelim

29.62

5

DANIEL JOHNSON

 

ELGN

29.94

 

 

 

Prelim

28.96

6

D'ARCY ALLISON

 

ELGN

29.95

 

 

 

Prelim

29.18

7

ZACH BENDER-BABCOCK

 

PC

30.02

 

 

 

Prelim

29.22

8

LOGAN CORNELL

 

ELGN

30.12

 

 

 

Prelim

29.59

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #17 BANTAM BOYS  200M SPRINT

1

JESSE IVALL

 

PC

31.04

 

 

 

Prelim

31.57

2

NATHAN HICKEY

 

HINC

32.80

 

 

 

Prelim

32.68

3

ZAC WOLF

 

HARR

32.96

 

 

 

Prelim

33.02

4

KALIB NRADOW

 

SHAR

33.80

 

 

 

Prelim

33.68

5

MASON BABCOOK

 

LPS

33.84

 

 

 

Prelim

33.39

6

CHRIS BABCOCK

 

PR

33.90

 

 

 

Prelim

35.05

7

THOMAS BOAG

 

LPS

33.92

 

 

 

Prelim

34.28

8

TYLER MCDONALD

 

PC

37.33

 

 

 

Prelim

35.03

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #19 ATOM BOYS 200M SPRINT

1

FOREST VANLEEUWEN

 

PC

35.58

 

 

 

Prelim

35.67

2

KYLE MELROSE-STENMAN

 

PR

36.15

 

 

 

Prelim

36.72

3

DAVID HOOD

 

PR

36.95

 

 

 

Prelim

36.09

4

NICK BABCOCK

 

ELGN

37.43

 

 

 

Prelim

36.26

5

BRAYDEN FILLION

 

PR

38.29

 

 

 

Prelim

36.52

6

CORY REDMAN

 

LPS

38.90

 

 

 

Prelim

37.07

7

CONNOR SMITH

 

PC

40.74

 

 

 

Prelim

37.45

8

ROBERT YATEMAN

 

PC

SCR

 

 

 

Prelim

37.70

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #21 Midget Boys 800M DISTANCE

1

BRIAN JAMES

 

PC

2:22.26

2

TRISTAN WILLIS

 

LPS

2:32.74

3

PAUL SIGAWORTH

 

PC

2:35.39

4

MATT COLVIN

 

HARR

2:38.09

5

DUSTIN KELLAR

 

PC

2:38.39

6

JASON GAGE

 

PC

2:42.76

7

GREGG TETTMAN

 

LPS

2:48.22

8

JASON GODFREY

 

SHAR

2:59.28

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #23 BANTAM BOYS  800M DISTANCE

1

NATHAN HICKEY

 

HINC

2:50.75

2

MYLES FRASER

 

PC

2:51.90

3

BRODIE CAVERHILL

 

PR

2:52.33

4

SCOTT DOUGALL

 

ELGN

2:54.52

5

MASON VYSE

 

ELGN

2:56.06

6

ADAM SMITH

 

HINC

2:58.76

7

DEREK MELROSE-STENMAN

 

PR

3:00.93

8

CURTIS KELLAR

 

PC

3:07.28

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #25 ATOM BOYS 800M DISTANCE

1

BEN HEYMAN

 

HARR

3:03.35

2

MICHAEL WISTEARD

 

LPS

3:08.52

3

BLAIR VELDMAN

 

LPS

3:12.59

4

ZACH HAMILTON

 

PC

3:14.34

5

MASON LAFRAMBOIS

 

LPS

3:16.06

6

FLEET BROWN

 

PR

3:19.04

7

JACOB DEARBORN

 

HARR

3:20.36

8

WESLEY KEIR

 

PR

3:27.30

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #27 Midget Boys 1500M DISTANCE

1

PATRICK HARRISON

 

ELGN

5:07.72

2

PAUL SIGAWORTH

 

PC

5:14.72

3

BRETT WALSH

 

LPS

5:23.69

4

DUSTIN KELLAR

 

PC

5:30.12

5

DANIEL JOHNSON

 

ELGN

5:39.52

6

JESSE HUNT

 

LPS

6:05.15

7

JASON GODFREY

 

SHAR

6:18.43

8

CONNOR LAFRAMBOIS

 

LPS

6:26.89

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #29 BANTAM BOYS  1500M DISTANCE

1

BRODIE CAVERHILL

 

PR

5:53.03

2

ADAM SMITH

 

HINC

5:53.96

3

SCOTT DOUGALL

 

ELGN

5:55.47

4

TYSON MYERS

 

HARR

6:15.57

5

MITCHELL KILLEN

 

ELGN

6:23.27

6

MIKE STONE

 

LPS

6:24.93

7

MATT TASSE

 

LOL

6:26.25

8

BROCK HIGGS

 

ELGN

6:30.12

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #31 ATOM BOYS 1500M DISTANCE

1

BEN HEYMAN

 

HARR

5:54.84

2

EAMON HILLIS

 

HARR

5:58.25

3

JOSH VAN NIEDEK

 

LPS

6:19.46

4

MASON LAFRAMBOIS

 

LPS

6:21.79

5

BRETT IRWIN

 

LPS

6:22.30

6

CHRIS MCCALLUM

 

LPS

6:38.80

7

CODY SAUVE

 

PR

6:39.63

8

ERIC BANCROFT

 

HARR

6:44.48

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #40 Midget Boys HIGH JUMP

1

ETHAN SORENSEN

 

ELGN

1.58

2

CHUCK GALLOWAY

 

LOL

1.56

3

MATT COLVIN

 

HARR

1.50

4

JOE PELOW

 

ELGN

1.47

5

CHRIS BOULTER

 

HARR

1.43

6

COREY ALDERMAN

 

HARR

1.43

7

ADAM FENEMORE

 

LOL

1.35

8

LUKE DUFFY

 

PC

1.35

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #42 BANTAM BOYS  HIGH JUMP

1

PATRICK TOHILL

 

LPS

1.22

2

DEREK MELROSE-STENMAN

 

PR

1.20

3

KALIB NRADOW

 

SHAR

1.20

4

MITCHELL PETERS

 

LPS

1.20

5

BROCK PHELAN

 

ELGN

1.16

6

THOMAS DEVLIN

 

LPS

1.16

7

SHANE CAIRD

 

PC

1.14

8

JOSH ASSELSTINE

 

PC

1.14

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #44 ATOM BOYS HIGH JUMP

1

BRAYDEN FILLION

 

PR

1.18

2

MICHAEL WISTEARD

 

LPS

1.10

3

ANDREW TEAL

 

HINC

1.05

4

NICK BABCOCK

 

ELGN

1.05

5

MATTHEW STONE

 

LPS

1.05

6

LUCAS HOWATSON

 

PR

1.05

7

ADAM MCDONALD

 

PC

1.05

8

JOSHUA SILVER

 

PC

1.00

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #46 Midget Boys LONG JUMP

1

BENSON TROUSDALE

 

HARR

4.79

2

CHRIS BOULTER

 

HARR

4.65

3

DANIEL TOLLES

 

PC

4.52

4

GRAHAM LEWERS

 

LPS

4.48

5

RYAN WHAN

 

SHAR

4.47

6

RAYMOND TOLLS

 

ELGN

4.31

7

KYLE DUNN

 

ELGN

4.25

8

PHIL CRAWFORD

 

SHAR

4.10

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #48 BANTAM BOYS  LONG JUMP

1

JESSE IVALL

 

PC

4.01

2

STEVEN VANDENENGEL

 

ELGN

3.94

3

PATRICK TOHILL

 

LPS

3.68

4

ZAC WOLF

 

HARR

3.59

5

MATTHEW PINDER

 

PR

3.57

6

NICOLAS KNOR

 

LPS

3.54

7

MATT DELYEA

 

LOL

3.44

8

MATT HENSON

 

LPS

3.43

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #50 ATOM BOYS LONG JUMP

1

BRAYDEN FILLION

 

PR

3.27

2

JUSTIN MILLER

 

LPS

3.21

3

JACOB DEARBORN

 

HARR

3.15

4

EAMON HILLIS

 

HARR

3.00

5

ARI CAMPSALL

 

LPS

2.97

6

ERIC BANCROFT

 

HARR

2.93

7

CODY SAUVE

 

PR

2.91

8

JESSE STEELE

 

HINC

2.83

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #52 Midget Boys TRIPLE JUMP

1

ETHAN SORENSEN

 

ELGN

10.04

2

CHUCK GALLOWAY

 

LOL

9.87

3

RYAN MORGAN

 

LPS

9.69

4

RYAN WHAN

 

SHAR

9.11

5

BRIAN JAMES

 

PC

9.05

6

BRIAN PIGEON

 

PC

8.93

7

DANIEL TOLLES

 

PC

8.89

8

BEN AARSSEN

 

PC

8.73

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #54 BANTAM BOYS  TRIPLE JUMP

1

THOMAS BOAG

 

LPS

8.20

2

BRYAN TROUSDALE

 

PC

8.05

3

KURTIS GREEN

 

PR

7.69

4

JACOB HICKEY

 

HINC

7.49

5

CHRIS SHIBLEY

 

HARR

7.38

6

MIKE MILLER

 

PC

7.37

7

JAMIE PUFFER

 

PC

7.26

8

MIKE GINDON

 

PC

7.20

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #56 ATOM BOYS TRIPLE JUMP

1

JED HICKEY

 

HINC

6.50

2

HARVEY TEAL

 

SHAR

6.28

3

DAVID HOOD

 

PR

5.98

4

DAVID AMOS

 

HARR

5.84

5

MITCHELL MCVIEGH

 

SHAR

5.50

6

ANDREW TEAL

 

HINC

5.46

7

JONATHAN BRUYNS

 

PC

5.35

8

MACKENZIE HART

 

SHAR

5.33

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #58 Midget Boys SHOT PUT

1

RYAN WHAN

 

SHAR

11.23

2

MATT COLVIN

 

HARR

10.87

3

BRIAN PIGEON

 

PC

10.30

4

JOSH MUSTARD

 

LPS

10.05

5

DAYTON CAMPBELL

 

LPS

9.49

6

ZACH BENDER-BABCOCK

 

PC

9.27

7

MITCH FRANCIS

 

LPS

9.18

8

ANDREW DAVISON

 

LPS

9.13

 

 

 

     {Top of Page}

 


Division 5 Girls (Northern)

Meet Results

Fri., May 30, 2003

 
 
 
 
 


 
 
 
 
 

Ev #2

OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

Ev #4

MIDGET GIRLS 100M DASH

Ev #6

BANTAM GIRLS 100M DASH

Ev #8

ATOM GIRLS 100M DASH

Ev #10

MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

Ev #12

BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

Ev #14

ATOM GIRLS 400M DISTANCE

Ev #16

MIDGET GIRLS 200M SPRINT

Ev #18

BANTAM GIRLS 200M SPRINT

Ev #20

ATOM GIRLS 200M SPRINT

Ev #22

MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

Ev #24

BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

Ev #26

ATOM GIRLS 800M DISTANCE

Ev #28

MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #30

BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #32

ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #34

MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #36

BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #38

ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #41

MIDGET GIRLS HIGH JUMP

Ev #43

BANTAM GIRLS HIGH JUMP

Ev #45

ATOM GIRLS HIGH JUMP

Ev #47

MIDGET GIRLS LONG JUMP

Ev #49

BANTAM GIRLS LONG JUMP

Ev #51

ATOM GIRLS LONG JUMP

Ev #53

MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #55

BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #57

ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #59

MIDGET GIRLS SHOT PUT

 

 

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #2 OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

1

JADE MCMURRAY

 

HARR

13:39.66

2

KIERAN KUSTERS

 

LPS

14:11.52

3

RACHEL KENNEDY

 

ELGN

14:37.11

4

JESSICA ALLISON

 

HINC

14:37.33

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #4 MIDGET GIRLS 100M DASH

1

BRITTANY TIMMERMAN

 

PC

14.88

 

 

 

Prelim

14.46

2

KELSEY PARSONS

 

HARR

15.06

 

 

 

Prelim

15.00

3

KRISTEN HEBERT

 

LPS

15.36

 

 

 

Prelim

15.12

4

MELISSA WEMP

 

SHAR

15.56

 

 

 

Prelim

15.22

5

DANIELLE ASSELSTINE

 

LPS

15.58

 

 

 

Prelim

15.30

6

WHITNEY SALMON

 

ELGN

15.66

 

 

 

Prelim

15.24

7

JENNIFER GRANT

 

LPS

15.70

 

 

 

Prelim

15.24

8

SARAH CONNER

 

SHAR

15.84

 

 

 

Prelim

14.96

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #6 BANTAM GIRLS 100M DASH

1

CELINA WILLIS

 

PR

14.90

 

 

 

Prelim

14.76

2

LYNDSAY GLASS

 

PR

15.02

 

 

 

Prelim

14.45

3

MALLORY HART

 

SHAR

15.04

 

 

 

Prelim

14.52

4

SHANNON WALSH

 

PR

15.25

 

 

 

Prelim

14.82

5

BRITTANY FRASER

 

PC

15.37

 

 

 

Prelim

15.04

6

BROOK DAVEY

 

PC

15.54

 

 

 

Prelim

15.04

7

SARA MCVEIGH

 

SHAR

15.78

 

 

 

Prelim

15.40

8

LINDSEY THURSTON

 

ELGN

15.93

 

 

 

Prelim

15.36

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #8 ATOM GIRLS 100M DASH

1

KATIE GLASS

 

PR

16.37

 

 

 

Prelim

15.70

2

MACKENZIE LANDSBURG

 

LOL

16.84

 

 

 

Prelim

16.52

3

AMANDA BROWN

 

PC

17.01

 

 

 

Prelim

16.25

4

KRISTA VANDERHORDEN

 

HARR

17.05

 

 

 

Prelim

16.44

5

MORGAN DAVY

 

PC

17.15

 

 

 

Prelim

16.42

6

COURTNEY AMOS

 

PC

17.60

 

 

 

Prelim

17.00

7

KATIE JACKSON

 

ELGN

17.72

 

 

 

Prelim

17.52

8

KRISTA NIECKAR

 

LOL

17.80

 

 

 

Prelim

17.20

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #10 MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

1

ALISON DEVLIN

 

LPS

1:06.46

2

ASHLEY SIGSWORTH

 

LPS

1:11.48

3

TAYLOR MARLOW

 

HARR

1:13.45

4

CHANTEL TEAL

 

HINC

1:15.29

5

JENNIFER GRANT

 

LPS

1:18.00

6

STACEY LOYST

 

ELGN

1:19.82

7

MACKENZIE FULLER

 

LPS

1:20.95

8

BRITTANY STONESS

 

PC

1:21.16

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #12 BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

1

LYNDSAY GLASS

 

PR

1:12.90

2

KAITLYN CONNER

 

SHAR

1:13.68

3

SHELBY GRIMARD

 

PR

1:15.20

4

CELINA WILLIS

 

PR

1:15.80

5

MORGAN YOUNG

 

PR

1:16.89

6

BRIANNA JEFFREY

 

PC

1:16.93

7

LINDSEY THURSTON

 

ELGN

1:17.87

8

KYLIE NASH

 

HARR

1:18.18

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #14 ATOM GIRLS 400M DISTANCE

1

CHELSEA MOSGROVE

 

LPS

1:20.36

2

LACEY GOSSAGE

 

PR

1:25.03

3

LACY TRYON

 

LPS

1:25.06

4

COURTNEY AMOS

 

PC

1:25.15

5

VICTORIA VINKLE

 

HINC

1:27.09

6

KELLY SIGAWORTH

 

PC

1:28.13

7

KATIE CAIRD

 

PR

1:29.05

8

REBECCA VINKLE

 

HINC

1:29.58

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #16 MIDGET GIRLS 200M SPRINT

1

ASHLEY SIGSWORTH

 

LPS

31.38

 

 

 

Prelim

31.74

2

BRITTANY TIMMERMAN

 

PC

31.91

 

 

 

Prelim

31.81

3

WHITNEY SALMON

 

ELGN

33.10

 

 

 

Prelim

32.52

4

MCLAINE CHADWICK

 

LPS

33.23

 

 

 

Prelim

32.65

5

TAYLOR MARLOW

 

HARR

33.30

 

 

 

Prelim

33.03

6

SARAH CONNER

 

SHAR

33.74

 

 

 

Prelim

32.78

7

CASSIDHIE MIKA

 

SHAR

34.82

 

 

 

Prelim

34.45

8

TARA ZOMER

 

ELGN

35.25

 

 

 

Prelim

34.52

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #18 BANTAM GIRLS 200M SPRINT

1

LYNDSAY GLASS

 

PR

31.63

 

 

 

Prelim

31.97

2

MALLORY HART

 

SHAR

31.80

 

 

 

Prelim

31.52

3

BRITTANY FRASER

 

PC

32.48

 

 

 

Prelim

32.38

4

SHELBY GRIMARD

 

PR

33.26

 

 

 

Prelim

32.72

5

LINDSEY THURSTON

 

ELGN

33.42

 

 

 

Prelim

32.84

6

KAITLYN CONNER

 

SHAR

34.18

 

 

 

Prelim

32.36

7

BROOK DAVEY

 

PC

34.20

 

 

 

Prelim

32.52

8

CHARLENE MCKENNA

 

LPS

36.54

 

 

 

Prelim

35.04

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #20 ATOM GIRLS 200M SPRINT

1

KATIE GLASS

 

PR

35.28

 

 

 

Prelim

34.25

2

COURTNEY AMOS

 

PC

37.28

 

 

 

Prelim

37.00

3

MORGAN DAVY

 

PC

37.40

 

 

 

Prelim

36.70

4

AMANDA BROWN

 

PC

37.53

 

 

 

Prelim

35.52

5

JENNA BERTRIM

 

PC

38.80

 

 

 

Prelim

39.36

6

LACY TRYON

 

LPS

39.14

 

 

 

Prelim

38.19

7

LAUREN HEBERT

 

LPS

39.62

 

 

 

Prelim

38.80

8

KRISTA VANDERHORDEN

 

HARR

SCR

 

 

 

Prelim

37.42

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #22 MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

1

ALISON DEVLIN

 

LPS

2:34.82

2

TAYLOR MARLOW

 

HARR

3:04.09

3

JADE MCMURRAY

 

HARR

3:04.10

4

CHANTEL TEAL

 

HINC

3:05.58

5

KIERAN KUSTERS

 

LPS

3:13.72

6

JESSICA ALLISON

 

HINC

3:21.95

7

MACKENZIE FULLER

 

LPS

3:25.12

8

BRITTANY STONESS

 

PC

3:29.33

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #24 BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

1

LAUREN HAMMOND

 

ELGN

3:01.19

2

BRIANNA JEFFREY

 

PC

3:03.04

3

JENNAFER POPLE

 

PR

3:08.52

4

KYLIE NASH

 

HARR

3:12.39

5

RACHEL NEADOW

 

HINC

3:17.06

6

CLARA SELLARS

 

LPS

3:18.52

7

KAITLYN CONNER

 

SHAR

3:19.01

8

RACHEL KENNEDY

 

ELGN

3:19.42

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #26 ATOM GIRLS 800M DISTANCE

1

KARLEY HEYMAN

 

HARR

3:08.52

2

CHELSEA MOSGROVE

 

LPS

3:13.58

3

AMANDA BROWN

 

PC

3:13.74

4

HAILEY FERGUSON

 

LOL

3:20.24

5

KELLY SIGAWORTH

 

PC

3:24.25

6

KATLYNN LEWER

 

PC

3:24.67

7

VICTORIA VINKLE

 

HINC

3:28.64

8

REBECCA VINKLE

 

HINC

3:33.06

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #28 MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

1

ALISON DEVLIN

 

LPS

5:30.17

2

KIERAN KUSTERS

 

LPS

6:32.95

3

ASHLEY SIGWORTH

 

LPS

6:34.90

4

JESSICA ALLISON

 

HINC

6:52.32

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #30 BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

1

BRIANNA JEFFREY

 

PC

6:01.12

2

LAUREN HAMMOND

 

ELGN

6:04.82

3

MORGAN YOUNG

 

PR

6:24.90

4

KYLIE NASH

 

HARR

6:48.03

5

RACHEL KENNEDY

 

ELGN

6:49.71

6

HILLARY STEWART

 

PR

6:59.22

7

CLARA SELLARS

 

LPS

7:12.67

8

ALEASHIA SHECKLETON

 

LOL

7:27.62

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #32 ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

1

KARLEY HEYMAN

 

HARR

6:30.80

2

CHELSEA MOSGROVE

 

LPS

6:39.42

3

VICTORIA VINKLE

 

HINC

6:45.42

4

HAILEY FERGUSON

 

LOL

6:49.29

5

JENNIE MCNICHOLS

 

PC

7:14.59

6

PAULINE TIMMERMAN

 

PC

7:20.86

7

AMANDA TIBBUTT

 

LPS

7:25.27

8

SARAH MCFADDEN

 

LPS

7:49.90

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #34 MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

LOUGHBOROUGH B

B

LPS

1:01.48

2

HARROWSMITH B

B

HARR

1:02.24

3

PERTH ROAD B

B

PR

1:03.46

4

ELGINBURG B

B

ELGN

1:03.93

5

HINCHINBROOKE B

B

HINC

1:07.65

 

PRINCE CHARLES B

B

PC

DQ

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #36 BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

PERTH ROAD D

D

PR

1:00.75

2

PRINCE CHARLES D

D

PC

1:02.74

3

HINCHINBROOKE D

D

HINC

1:06.58

4

LOUGHBOROUGH D

D

LPS

1:07.11

5

ELGINBURG D

D

ELGN

1:07.62

6

HAROWSMITH D

D

HARR

1:07.65

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #38 ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

PERTH ROAD F

F

PR

1:11.59

2

PRINCE CHARLES F

F

PC

1:12.64

3

LOUGHBOROUGH F

F

LPS

1:13.04

4

ELGINBURG F

F

ELGN

1:15.18

5

HINCHINBROOKE E

E

HINC

1:17.74

6

HARROWSMITH F

F

HARR

1:18.42

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #41 MIDGET GIRLS HIGH JUMP

1

JILL THURSTON

 

ELGN

1.31

2

JULIA GOLLOGLY

 

PR

1.31

3

HILARY HUNT

 

LPS

1.29

4

TARA HARVEY

 

ELGN

1.29

5

MELISSA WEMP

 

SHAR

1.27

6

KASSY WHITE

 

PR

1.27

7

ALYSON RODE

 

HARR

1.24

8

JENNIFER GRANT

 

LPS

1.24

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #43 BANTAM GIRLS HIGH JUMP

1

APRIL MINNIE

 

HARR

1.35

2

ERIN GODFREY

 

SHAR

1.30

3

SARA MCVEIGH

 

SHAR

1.25

4

JENNAFER POPLE

 

PR

1.25

5

MURIAH GREEN

 

PR

1.20

6

BRITTANY AHICKEY

 

PC

1.20

7

STEPHANIE WHITAKER

 

LOL

1.20

8

KATIE GRAHAM

 

HARR

1.10

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #45 ATOM GIRLS HIGH JUMP

1

NICOLE DOMAN

 

LOL

1.10

2

MACKENZIE LANDSBURG

 

LOL

1.10

3

KALLISTA SMITH

 

PC

1.10

4

MEGAN FARROW

 

PR

1.05

5

KATIE JACKSON

 

ELGN

1.05

6

LACEY GOSSAGE

 

PR

1.00

7

KRISTIANNA GOW

 

LPS

.95

8

LEAH HENEY

 

LPS

.95

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #47 MIDGET GIRLS LONG JUMP

1

KELSEY PARSONS

 

HARR

3.89

2

JOCELYN HARTWICK

 

LOL

3.81

3

COLLEEN REVELL

 

ELGN

3.71

4

KATIE HODGSON

 

HARR

3.70

5

ALYSHA HAMILTON

 

HINC

3.70

6

DANIELLE ASSELSTINE

 

LPS

3.65

7

OLIVIA GROENEWEGEN

 

ELGN

3.60

8

SARAH MUNDELL

 

ELGN

3.60

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #49 BANTAM GIRLS LONG JUMP

1

MARTHA JOHNSTON

 

LPS

4.27

2

JENNAFER POPLE

 

PR

3.72

3

MORGAN YOUNG

 

PR

3.65

4

SHANNON WALSH

 

PR

3.64

5

ERIN GODFREY

 

SHAR

3.57

6

RACHEL NEADOW

 

HINC

3.36

7

SARA MCVEIGH

 

SHAR

3.29

8

JILLIAN WALKER

 

HARR

3.26

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #51 ATOM GIRLS LONG JUMP

1

KRISTA VANDERHORDEN

 

HARR

3.10

2

MACKENZIE LANDSBURG

 

HOL

3.01

3

KATIE GLASS

 

PR

3.00

4

KATIE JACKSON

 

ELGN

2.83

5

LACY TRYON

 

LPS

2.78

6

COURTNEY PLUMB

 

ELGN

2.70

7

JENNIFER CLEMENT

 

PR

2.68

8

ROAALYN HICKS

 

PC

2.66

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #53 MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

1

BRITTANY TIMMERMAN

 

PC

8.69

2

JOCELYN HARTWICK

 

LOL

8.28

3

KELSEY PARSONS

 

HARR

8.11

4

JADE MCMURRAY

 

HARR

7.74

5

DANIELLE ASSELSTINE

 

LPS

7.55

6

ASHLEY GARRISON

 

HARR

7.52

7

OLIVIA GROENEWEGEN

 

ELGN

7.45

8

JAIME RENSHAW

 

LPS

7.32

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #55 BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

1

SHANNON WALSH

 

PR

8.15

2

MALLORY HART

 

SHAR

7.89

3

BRITTANY FRASER

 

PC

7.69

4

RACHEL NEADOW

 

HINC

7.63

5

CELINA WILLIS

 

PR

7.58

6

BRITTANY MCGREGOR

 

HINC

7.51

7

LAURA BOWMAN

 

PR

7.31

8

TIFFANY CARMICHAEL

 

SHAR

7.18

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #57 ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

1

LACEY GOSSAGE

 

PR

6.43

2

MACKENZIE CLARK

 

HARR

5.81

3

NICOLE DOMAN

 

LOL

5.60

4

KARLEY HEYMAN

 

HARR

5.47

5

KEISHA PATCHETT

 

PC

5.46

6

JAYME KNOWLES

 

LPS

5.31

7

RACHAEL CUMPSON

 

PR

5.31

8

HARLIE HAMILTON

 

LPS

5.22

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #59 MIDGET GIRLS SHOT PUT

1

AMANDA MCDONALD

 

LPS

7.17

2

ALICIA MCDONALD

 

LPS

6.97

3

TARA ZOMER

 

ELGN

6.88

4

TASHA OSTIPOVICH

 

LPS

6.83

5

CALLY SNIDER

 

LPS

6.61

6

CANDICE HEMMINGWAY

 

HARR

6.59

7

ALYSON RODE

 

HARR

6.49

8

LIZ MYERS

 

ELGN

6.20

 

 

 

     {Top of Page}

 

 

By EASY MEET MANAGER from EASYWARE

 

EASYWARE WEB SITE