Limestone Elementary School Athletics Association(LESAA)

Division 1 (Napanee) Track and Field Meet 

Boys’ Meet Results

Richardson Stadium

Wed., June 5, 2003

 
 
 
 
 


 
 
 
 
 

Ev #1

OPEN BOYS 3000M DISTANCE

Ev #3

MIDGET BOYS 100M DASH

Ev #5

BANTAM BOYS 100M DASH

Ev #7

ATOM BOYS 100M DASH

Ev #9

MIDGET BOYS 400M DISTANCE

Ev #11

BANTAM BOYS 400M DISTANCE

Ev #13

ATOM BOYS 400M DISTANCE

Ev #15

MIDGET BOYS 200M SPRINT

Ev #17

BANTAM BOYS 200M SPRINT

Ev #19

ATOM BOYS 200M SPRINT

Ev #21

MIDGET BOYS 800M DISTANCE

Ev #23

BANTAM BOYS 800M DISTANCE

Ev #25

ATOM BOYS 800M DISTANCE

Ev #27

MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

Ev #29

BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

Ev #31

ATOM BOYS 1500M DISTANCE

Ev #33

MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #35

BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #37

ATOM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #39

MIXED 6-99 4x400M DISTANCE RELAY

Ev #40

MIDGET BOYS HIGH JUMP

Ev #42

BANTAM BOYS HIGH JUMP

Ev #44

ATOM BOYS HIGH JUMP

Ev #46

MIDGET BOYS LONG JUMP

Ev #48

BANTAM BOYS LONG JUMP

Ev #50

ATOM BOYS LONG JUMP

Ev #52

MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

Ev #54

BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

Ev #56

ATOM BOYS TRIPLE JUMP

Ev #58

MIDGET BOYS SHOT PUT

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #1 BOYS 1-99 3000M DISTANCE

1

ANGUS MCNEILL-KNOWLES

 

CENT

11:37.09

2

COLLIN CLAUS

 

TPCM

13:20.06

 

 

 

 

 

     {Top of Page}
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #3 MIDGET BOYS 100M DASH

1

BEN WEBSTER

 

APS

13.83

 

 

 

Prelim

13.55

2

JONATHAN PETERSON

 

NEWB

14.38

 

 

 

Prelim

13.94

3

TRAVIS MATTHEWS

 

NEWB

14.48

 

 

 

Prelim

14.08

4

MATT NEAL

 

TPCM

14.72

 

 

 

Prelim

14.50

5

STEVE MILLS

 

TPCM

15.02

 

 

 

Prelim

14.34

6

ALEX PERRETT

 

APS

15.07

 

 

 

Prelim

14.38

7

CAMRON EDWARDS

 

TPCM

15.10

 

 

 

Prelim

14.24

8

PAUL LENNOX

 

LANG

15.19

 

 

 

Prelim

14.62

     {Top of Page}
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #5 BANTAM BOYS 100M DASH

1

CHRIS RAABE

 

LANG

14.55

 

 

 

Prelim

14.65

2

ERIC PERRETT

 

APS

14.88

 

 

 

Prelim

15.06

3

TROY PERRETT

 

APS

14.98

 

 

 

Prelim

15.07

4

DUSTIN WOLFREYS

 

NEWB

15.47

 

 

 

Prelim

15.48

5

JAKE LOGAN

 

NEWB

15.60

 

 

 

Prelim

15.46

6

DMITRI TRAPANI

 

LANG

15.72

 

 

 

Prelim

15.54

7

MITCHELL HANEWICH

 

SAND

15.74

 

 

 

Prelim

15.74

8

MATT MARTIN

 

APS

15.77

 

 

 

Prelim

15.39

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #7 ATOM BOYS 100M DASH

1

N MARTIN

 

APS

15.75

 

 

 

Prelim

17.

2

JOSH HILL

 

APS

16.04

 

 

 

Prelim

17.

3

B.J. HEAD

 

APS

16.29

 

 

 

Prelim

17.

4

HUNTER ANDRIN

 

TPCM

16.62

 

 

 

Prelim

17.

5

CONNOR HOWES

 

APS

16.69

 

 

 

Prelim

17.

6

JOEY BRAZDA

 

LANG

16.78

 

 

 

Prelim

18.

7

TANNER HINCHEY

 

NAEC

16.84

 

 

 

Prelim

18.

8

BRAD EDWARDS

 

TPCM

17.20

 

 

 

Prelim

17.

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #9 MIDGET BOYS 400M DISTANCE

1

RILEY FLYNN

 

TPCM

1:06.96

2

ERIC MCCABE

 

LANG

1:09.01

3

TYSON BROWN

 

LANG

1:09.84

4

ANGUS MCNEILL-KNOWLES

 

CTRV

1:11.45

5

SID SWEET

 

TPCM

1:14.86

6

JOEY SEELEY

 

TPCM

1:15.43

7

MARC PENGILLEY

 

NEWB

1:16.12

8

MITCHELL MARKUS

 

CTRV

1:20.70

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #11 BANTAM BOYS 400M DISTANCE

1

EVAN ANDRIN

 

TPCM

1:09.20

2

BEN SWEET

 

CTRV

1:12.07

3

DANIEL NOBLES

 

CTRV

1:13.67

4

CURTIS LEONARD

 

TPCM

1:17.52

5

DUSTIN WOLFREYS

 

NEWB

1:18.53

6

SCOTT BROWN

 

APS

1:19.12

7

JOSH DOIG

 

APS

1:20.42

8

DUSTIN DAVIES

 

LANG

1:21.63

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #13 ATOM BOYS 400M DISTANCE

1

JACOB PARKS

 

NEWB

1:16.48

2

N MARTIN

 

APS

1:18.12

3

BRANDON VERKERK

 

APS

1:21.07

4

ADAM LAIRD

 

APS

1:26.01

5

EVERETT MAGEE

 

SAND

1:27.93

6

BRADEY BUCK

 

NEWB

1:29.74

7

KYLE FRASER

 

APS

1:30.08

8

EVAN BROWN

 

NEWB

1:30.20

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #15 MIDGET BOYS 200M SPRINT

1

BRANDON HOLDEN

 

LANG

27.63

 

 

 

Prelim

26.52

2

JONATHAN PETERSON

 

NEWB

29.68

 

 

 

Prelim

29.07

3

ALEX PERRETT

 

APS

30.02

 

 

 

Prelim

30.34

4

MATT BOLDING

 

APS

30.07

 

 

 

Prelim

30.03

5

CAMRON EDWARDS

 

TPCM

30.39

 

 

 

Prelim

30.89

6

SID SWEET

 

TPCM

30.54

 

 

 

Prelim

32.06

7

STEVE MILLS

 

TPCM

30.74

 

 

 

Prelim

29.64

8

PAUL LENNOX

 

LANG

31.13

 

 

 

Prelim

30.65

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #17 BANTAM BOYS 200M SPRINT

1

ERIC PERRETT

 

APS

31.15

 

 

 

Prelim

31.46

2

MATT MARTIN

 

APS

32.04

 

 

 

Prelim

32.07

3

JAKE LOGAN

 

NEWB

32.20

 

 

 

Prelim

32.46

4

CURTIS LEONARD

 

TPCM

32.27

 

 

 

Prelim

33.49

5

DUSTIN WOLFREYS

 

NEWB

32.95

 

 

 

Prelim

33.83

6

MITCHELL IRELAND

 

TPCM

32.96

 

 

 

Prelim

33.46

7

DANIEL NOBLES

 

CTRV

33.06

 

 

 

Prelim

33.64

8

TYLER BREWER

 

APS

33.15

 

 

 

Prelim

34.81

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #19 ATOM BOYS 200M SPRINT

1

N MARTIN

 

APS

33.28

 

 

 

Prelim

32.92

2

BRANDON VERKERK

 

APS

35.03

 

 

 

Prelim

34.55

3

THOMAS BROWN

 

CTRV

36.52

 

 

 

Prelim

36.28

4

KYLE FRASER

 

APS

36.61

 

 

 

Prelim

36.30

5

BRADEY BUCK

 

NEWB

36.78

 

 

 

Prelim

37.32

6

TANNER HINCHEY

 

NAEC

36.89

 

 

 

Prelim

36.20

7

BRANDON HAYSTEAD

 

APS

39.15

 

 

 

Prelim

38.28

8

BRAD EDWARDS

 

TPCM

39.58

 

 

 

Prelim

35.94

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #21 MIDGET BOYS 800M DISTANCE

1

ERIC MCCABE

 

LANG

2:40.04

2

ANGUS MCNEILL-KNOWLES

 

CTRV

2:41.23

3

TYSON BROWN

 

LANG

2:54.95

4

DUSTIN SARGEANT

 

TPCM

2:56.12

5

NATHAN HAGGERTY

 

LANG

2:58.42

6

MARC PENGILLEY

 

NEWB

3:03.11

7

COLLIN CLAUS

 

TPCM

3:06.44

8

JORDAN MCGREGOR

 

NAEC

3:08.18

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #23 BANTAM BOYS 800M DISTANCE

1

EVAN ANDRIN

 

TPCM

2:46.57

2

ERIC PERRETT

 

APS

2:51.35

3

BEN SWEET

 

CTRV

2:51.68

4

DANIEL NOBLES

 

CTRV

2:56.75

5

SCOTT BROWN

 

APS

2:58.27

6

NAT JONES

 

TPCM

3:01.13

7

JOSH DOIG

 

APS

3:01.52

8

DMITRI TRAPANI

 

LANG

3:03.58

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #25 ATOM BOYS 800M DISTANCE

1

JACOB PARKS

 

NEWB

2:47.28

2

VINCENT MCNEILL-KNOWLES

ES

CTRV

3:15.17

3

DEVYN HINTZ

 

CTRV

3:15.48

4

BRAD EDWARDS

 

TPCM

3:17.24

5

EVERETT MAGEE

 

SAND

3:23.80

6

ADAM LAIRD

 

APS

3:24.78

7

CALEB GILL

 

TPCM

3:25.05

8

DANIEL SHAVER

 

NEWB

3:27.34

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #27 MIDGET BOYS 1500M DISTANCE

1

ERIC MCCABE

 

LANG

5:55.41

2

TYSON BROWN

 

LANG

6:08.92

3

MARC PENGILLEY

 

NEWB

6:11.37

4

CHRIS HALE

 

LANG

6:48.96

5

BRAD SINE

 

SAND

6:49.63

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #29 BANTAM BOYS 1500M DISTANCE

1

EVAN ANDRIN

 

TPCM

5:57.12

2

NAT JONES

 

TPCM

6:13.26

3

MITCHELL HANEWICH

 

SAND

6:15.96

4

KEEGAN GETSON

 

TPCM

6:29.37

5

DMITRI TRAPANI

 

LANG

6:37.96

6

CHRIS BAILEY

 

LANG

6:51.69

7

JEFF NELSON

 

APS

6:52.65

8

JESSE PARKS

 

SAND

7:47.42

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #31 ATOM BOYS 1500M DISTANCE

1

JACOB PARKS

 

NEWB

5:50.15

2

VINCENT MCNEILL-KNOWLES

ES

CTRV

6:45.61

3

DANIEL SHAVER

 

NEWB

6:53.52

4

COLE BOLTON

 

NAEC

7:06.51

5

NOAH HAYCOCK

 

LANG

7:21.06

6

DAVID LEE

 

LANG

7:55.06

7

BRANDON BEDWELL

 

TPCM

8:09.24

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #33 MIDGET BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

NEWBURGH A

A

NEWB

57.88

2

APS A

A

APS

57.95

3

TPCS A

A

TPCM

1:00.85

4

CENTREVILLE P.S. A

A

CTRV

1:03.85

 

LANGFORD A

A

LANG

DQ

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #35 BANTAM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

APS C

C

APS

1:02.74

2

LANGFORD C

C

LANG

1:03.55

3

TPCS C

C

TPCM

1:05.27

4

CENTREVILLE P.S. C

C

CTRV

1:07.07

5

NAEC C

C

NAEC

1:08.70

6

NEWBURGH C

C

NEWB

1:10.13

7

SANDHURST C

C

SAND

1:10.87

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #37 ATOM BOYS 4x100M SPRINT RELAY

1

APS E

E

APS

1:08.58

2

NEWBURGH E

E

NEWB

1:11.78

3

LANGFORD E

E

LANG

1:13.48

4

TPCS E

E

TPCM

1:16.05

5

CENTREVILLE P.S. E

E

CTRV

1:16.29

 

SANDHURST E

E

SAND

DQ

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #39 MIXED 6-99 4x400M DISTANCE RELAY

1

CTRV G

G

CTRV

4:50.54

2

TPCS E

E

TPCM

4:54.20

3

LANGFORD A

A

LANG

4:54.21

4

APS G

G

APS

4:55.89

5

SANDHURST E

E

SAND

5:55.01

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #40 MIDGET BOYS HIGH JUMP

1

ALEX PERRETT

 

APS

1.35

2

NATHAN HAGGERTY

 

LANG

1.30

3

MIKE LAWSON

 

APS

1.30

4

RYAN FOX

 

LANG

1.25

5

BEN WEBSTER

 

APS

1.25

6

SID SWEET

 

TPCM

1.25

7

KEEGAN SEWELL

 

TPCM

1.25

8

CAMRON EDWARDS

 

TPCM

1.25

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #42 BANTAM BOYS HIGH JUMP

1

ALEX BRENNAN

 

NAEC

1.25

2

TRAVIS LEWEEN

 

TPCM

1.25

3

BILLY BELL

 

TPCM

1.20

4

DREW PARKS

 

NAEC

1.15

5

HENRY SCHNEIDER

 

TPCM

1.05

6

TROY PERRETT

 

APS

1.05

7

CURTIS SNIDER

 

TPCM

1.05

8

TIM YOUNIE

 

NAEC

1.05

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #44 ATOM BOYS HIGH JUMP

1

TANNER HINCHEY

 

NAEC

1.10

2

CONNOR MCCANN

 

APS

1.05

3

BEN DOIG

 

APS

1.00

4

JOSH HILL

 

APS

1.00

5

SHAWN PEELING

 

NAEC

.90

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #46 MIDGET BOYS LONG JUMP

1

BRANDON HOLDEN

 

LANG

4.65

2

TRAVIS MATTHEWS

 

NEWB

4.34

3

RILEY FLYNN

 

TPCM

4.22

4

MIKE TOTH

 

NEWB

4.05

5

JUSTIN CHALMERS

 

LANG

3.96

6

PAUL LOWE

 

TPCM

3.90

7

SAM HUYCK

 

CTRV

3.86

8

STEVE MILLS

 

TPCM

3.69

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #48 BANTAM BOYS LONG JUMP

1

CHRIS RAABE

 

LANG

4.02

2

TROY PERRETT

 

APS

3.50

3

CHRIS BAILEY

 

LANG

3.28

4

LUCAS WEESE

 

CTRV

3.26

5

JAKE LOGAN

 

NEWB

3.24

6

NICK HOYLE

 

CTRV

3.23

7

MICHAEL MILLER

 

LANG

3.20

8

JOSHUA BELL

 

CTRV

3.14

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #50 ATOM BOYS LONG JUMP

1

BRANDON VERKERK

 

APS

3.14

2

THOMAS BROWN

 

CTRV

3.06

3

TAYLOR MYERS

 

CTRV

3.00

4

JOEY BRAZDA

 

LANG

2.98

5

CONNOR GAYLORD

 

NAEC

2.91

6

DEVYN HINTZ

 

CTRV

2.83

7

MATTHEW BENN

 

LANG

2.82

8

HUNTER ANDRIN

 

TPCM

2.78

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #52 MIDGET BOYS TRIPLE JUMP

1

BRANDON HOLDEN

 

LANG

10.75

2

RILEY FLYNN

 

TPCM

9.37

3

RYAN FOX

 

LANG

8.45

4

MATT NEAL

 

TPCM

8.39

5

DAN CASSIDY

 

APS

8.19

6

MATT HANEWICH

 

SAND

8.08

7

MATT SEDORE

 

TPCM

8.05

8

PAUL LENNOX

 

LANG

8.03

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #54 BANTAM BOYS TRIPLE JUMP

1

CHRIS RAABE

 

LANG

8.40

2

BEN SWEET

 

CTRV

8.14

3

CURTIS LEONARD

 

TPCM

8.13

4

MITCHELL HANEWICH

 

SAND

8.01

5

LUCAS WEESE

 

CTRV

7.56

6

ALEX COWLE

 

TPCM

7.38

7

JACK LEWIS

 

SAND

7.34

8

CHRIS BAILEY

 

LANG

7.21

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #56 ATOM BOYS TRIPLE JUMP

1

JOEY BRAZDA

 

LANG

6.51

2

TAYLOR BROWN

 

CTRV

6.49

3

EVAN BROWN

 

NEWB

6.31

4

CONNOR HOWES

 

APS

5.95

5

TAYLOR MYERS

 

CTRV

5.79

6

SAM WOOD

 

NEWB

5.38

7

COLIN ARMSTRON

 

NAEC

4.98

8

CALVIN MCDONALD

 

NEWB

4.93

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #58 MIDGET BOYS SHOT PUT

1

JEFF GARRISON

 

SAND

10.98

2

MIKE LAWSON

 

APS

10.40

3

BEN WEBSTER

 

APS

9.93

4

JONATHAN PETERSON

 

NEWB

9.71

5

SAM HUYCK

 

CTRV

9.40

6

PAUL LOWE

 

TPCM

9.32

7

GEOFF YORK

 

NAEC

8.46

8

TRAVIS MATTHEWS

 

NEWB

8.38

 

 

 

     {Top of Page}

 


Limestone Elementary School Athletics Association(LESAA)

Division 1 (Napanee) Track and Field Meet 

Girls’ Meet Results

Richardson Stadium

Wed., June 5, 2003

 
 
 
 
 


 
 
 
 
 

Ev #2

OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

Ev #4

MIDGET GIRLS 100M DASH

Ev #6

BANTAM GIRLS 100M DASH

Ev #8

ATOM GIRLS100M DASH

Ev #10

MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

Ev #12

BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

Ev #14

ATOM GIRLS 400M DISTANCE

Ev #16

MIDGET GIRLS 200M SPRINT

Ev #18

BANTAM GIRLS 200M SPRINT

Ev #20

ATOM GIRLS 200M SPRINT

Ev #22

MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

Ev #24

BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

Ev #26

ATOM GIRLS 800M DISTANCE

Ev #28

MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #30

BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #32

ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

Ev #34

MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #36

BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #38

ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

Ev #41

MIDGET GIRLS HIGH JUMP

Ev #43

BANTAM GIRLS HIGH JUMP

Ev #45

ATOM GIRLS HIGH JUMP

Ev #47

MIDGET GIRLS LONG JUMP

Ev #49

BANTAM GIRLS LONG JUMP

Ev #51

ATOM GIRLS LONG JUMP

Ev #53

MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #55

BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

Ev #57

ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #2 OPEN GIRLS 3000M DISTANCE

1

BETHANY LESSARD

 

NAEC

16:42.57

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #4 MIDGET GIRLS 100M DASH

1

RITA MALLORY

 

LANG

14.03

 

 

 

Prelim

14.39

2

ALEXIS HOELTZEL

 

CTRV

14.30

 

 

 

Prelim

14.06

3

NICOLE HILL

 

APS

14.30

 

 

 

Prelim

14.68

4

MICHELLE LAIRD

 

APS

14.60

 

 

 

Prelim

14.34

5

SAM THOMPSON

 

SAND

14.69

 

 

 

Prelim

14.78

6

M'LISA COLBERT

 

TPCG

14.80

 

 

 

Prelim

14.77

7

KRISTEN GRAY

 

TPCG

15.36

 

 

 

Prelim

15.03

8

BAILEY SHADDICK

 

NEWB

SCR

 

 

 

Prelim

15.25

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #6 BANTAM GIRLS 100M DASH

1

ALYSSA LUFFMAN

 

LANG

14.43

 

 

 

Prelim

14.87

 

 

 

 

15.07

 

 

 

Prelim

15.29

3

CHLOE SUTTON

 

NEWB

15.27

 

 

 

Prelim

14.93

4

KAITLYN WOOD

 

LANG

15.52

 

 

 

Prelim

15.54

5

LETITIA BOOMHOUR

 

NAEC

15.74

 

 

 

Prelim

16.39

6

SHELBY HUDGINS

 

NEWB

16.09

 

 

 

Prelim

16.26

7

COURTNEY NAIM

 

NAEC

16.92

 

 

 

Prelim

16.20

8

ASHLEY SCOTT

 

LANG

17.03

 

 

 

Prelim

16.69

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #8 ATOM GIRLS 100M DASH

1

JENNA RAABE

 

LANG

16.25

 

 

 

Prelim

16.34

 

 

 

 

16.37

 

 

 

Prelim

16.55

3

CARLEY SUTTON

 

NEWB

16.76

 

 

 

Prelim

16.45

4

HAILEY BABCOCK

 

APS

17.01

 

 

 

Prelim

17.06

5

JAZMINE HOLDEN

 

LANG

17.38

 

 

 

Prelim

17.55

6

TAMARA SPEARING

 

SAND

17.52

 

 

 

Prelim

17.77

7

JUSTINA LEONEN

 

NAEC

17.92

 

 

 

Prelim

17.52

8

SARA CONWAY

 

NEWB

18.20

 

 

 

Prelim

18.03

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #10 MIDGET GIRLS 400M DISTANCE

1

KATIE BELL

 

CTRV

1:08.49

2

MICHELLE LAIRD

 

APS

1:12.85

3

SAM THOMPSON

 

SAND

1:14.84

4

FIONA ROBERTSON

 

TPCG

1:16.12

5

MAGGIE SIMPSON

 

LANG

1:19.58

6

KAREN BELL

 

CTRV

1:23.33

7

AMY BAKER

 

TPCG

1:24.74

8

MYRA BURNS

 

SAND

1:28.03

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #12 BANTAM GIRLS 400M DISTANCE

1

MEGAN HERRITT

 

SAND

1:12.74

2

HEATHER BROWN

 

SAND

1:14.17

3

EMILY WELHAM

 

NEWB

1:15.06

4

ELISHA PETERSON

 

NEWB

1:16.55

5

MEREDITH HINCH

 

CTRV

1:19.74

6

COURTNEY HERRITT

 

SAND

1:21.48

7

BETHANN BROWN

 

CTRV

1:21.86

8

KAREN LEES

 

NEWB

1:22.44

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #14 ATOM GIRLS 400M DISTANCE

1

KAITLYN ASSELSTINE

 

NEWB

1:20.27

2

ALANNA HOELTZEL

 

CTRV

1:25.33

3

HANNA SWEET

 

CTRV

1:26.77

4

ALYSSA BEYNEN

 

APS

1:34.02

5

ASHLEY BACKMAN

 

TPCG

1:34.05

6

SARA CONWAY

 

NEWB

1:34.64

7

JESSICA HAMILTON

 

SAND

1:34.74

8

LYDIA CHAMBERS

 

LANG

1:35.92

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #16 MIDGET GIRLS 200M SPRINT

1

ALEXIS HOELTZEL

 

CTRV

29.36

 

 

 

Prelim

29.54

2

MICHELLE LAIRD

 

APS

30.17

 

 

 

Prelim

30.34

3

SAM THOMPSON

 

SAND

30.42

 

 

 

Prelim

30.54

4

MELANIE MADIGAN

 

NAEC

30.76

 

 

 

Prelim

31.16

5

JESSICA THOMPSON

 

NAEC

31.58

 

 

 

Prelim

32.03

6

KRISTI WALDEN

 

LANG

31.62

 

 

 

Prelim

31.33

7

KATIE HUMMEL

 

LANG

32.21

 

 

 

Prelim

32.31

8

KRISTEN GRAY

 

TPCG

32.46

 

 

 

Prelim

32.74

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #18 BANTAM GIRLS 200M SPRINT

1

ALYSSA LUFFMAN

 

LANG

30.46

 

 

 

Prelim

31.62

2

CHLOE SUTTON

 

NEWB

32.72

 

 

 

Prelim

33.26

3

ELISHA PETERSON

 

NEWB

33.14

 

 

 

Prelim

33.55

4

HANNA KNOWLES

 

NEWB

34.07

 

 

 

Prelim

34.72

5

SARAH CONNELL

 

NAEC

35.16

 

 

 

Prelim

35.27

6

COURTNEY HERRITT

 

SAND

35.96

 

 

 

Prelim

35.91

7

KARA LUFFMAN

 

LANG

36.22

 

 

 

Prelim

36.57

8

COURTNEY NAIM

 

NAEC

39.77

 

 

 

Prelim

36.26

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #20 ATOM GIRLS 200M SPRINT

1

JENNA RAABE

 

LANG

34.09

 

 

 

Prelim

33.75

2

HAILEY BABCOCK

 

APS

35.86

 

 

 

Prelim

34.60

3

VICTORIA BROOKS

 

LANG

37.48

 

 

 

Prelim

36.34

4

HANNA SWEET

 

CTRV

37.50

 

 

 

Prelim

38.52

5

HANNAH BRADSHAW

 

TPCG

38.17

 

 

 

Prelim

38.07

6

JUSTINA LEONEN

 

NAEC

38.44

 

 

 

Prelim

37.20

7

SARA CONWAY

 

NEWB

40.63

 

 

 

Prelim

38.20

8

ALYSSA BEYNEN

 

APS

40.66

 

 

 

Prelim

38.33

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #22 MIDGET GIRLS 800M DISTANCE

1

KATIE BELL

 

CTRV

2:45.64

2

MIRANDA SHADDICK

 

NEWB

3:09.05

3

KRISTI WALDEN

 

LANG

3:11.48

4

KAREN BELL

 

CTRV

3:12.58

5

MYRA BURNS

 

SAND

3:17.34

6

BETHANY STOREY

 

TPCG

3:34.91

 

MAGGIE SIMPSON

 

LANG

SCR

 

CLEO REININK

 

CTRV

SCR

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #24 BANTAM GIRLS 800M DISTANCE

1

MEGAN HERRITT

 

SAND

2:58.58

2

EMILY WELHAM

 

NEWB

3:02.66

3

MEREDITH HINCH

 

CTRV

3:04.43

4

COURTNEY HERRITT

 

SAND

3:10.94

5

HILLARY SWEET

 

CTRV

3:16.39

6

KATIE BRAZDA

 

LANG

3:30.09

7

CHRISTINA RICHARD

 

NAEC

3:44.54

8

BETHANY LESSARD

 

NAEC

4:33.24

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #26 ATOM GIRLS 800M DISTANCE

1

EMMA WHALEN

 

CTRV

3:08.92

2

FIONA MCNEILL-KNOWLES

 

CTRV

3:18.75

3

KAITLYN ASSELSTINE

 

NEWB

3:20.73

4

VICTORIA BROOKS

 

LANG

3:40.49

5

JESSICA HAMILTON

 

SAND

3:51.43

6

TIFFANY THOMPSON

 

SAND

3:55.90

7

HOLLY MCCUMBER

 

NAEC

4:00.37

8

SABRINA MARSH

 

NEWB

4:04.98

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #28 MIDGET GIRLS 1500M DISTANCE

1

KATIE BELL

 

CTRV

5:49.22

2

KAREN BELL

 

CTRV

6:58.92

3

MYRA BURNS

 

SAND

7:11.29

 

SARA YEO

 

NAEC

SCR

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #30 BANTAM GIRLS 1500M DISTANCE

1

MEGAN HERRITT

 

SAND

6:17.98

2

EMILY WARTMAN

 

TPCG

6:26.33

3

MEREDITH HINCH

 

CTRV

7:01.22

4

CHRISTINE RICHARDS

 

NAEC

7:55.78

 

BETHANY LESSARD

 

NAEC

SCR

 

BEVERLEY REYNOLDS

 

SAND

SCR

 

CANDACE FORTIER

 

NAEC

SCR

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #32 ATOM GIRLS 1500M DISTANCE

1

EMMA WHALEN

 

CTRV

6:24.39

2

ALANNA HOELTZEL

 

CTRV

6:34.70

3

JAZMINE HOLDEN

 

LANG

6:44.14

4

FIONA MCNEILL-KNOWLES

 

CTRV

6:48.36

5

KATIE CHAMBERS

 

LANG

7:11.42

6

EMILY FABIUS

 

TPCG

7:14.12

7

AMELIA POWELL

 

TPCG

7:16.74

8

JESSICA HAMILTON

 

SAND

8:02.43

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #34 MIDGET GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

LANGFORD B

B

LANG

1:00.93

2

TPS M

M

TPS

1:01.04

3

NEWBURGH B

B

NEWB

1:01.35

4

CENTREVILLE P.S B

B

CTRV

1:01.99

5

APS B

B

APS

1:02.12

6

NAEC B

B

NAEC

1:04.92

7

SANDHURST B

B

SAND

1:05.74

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #36 BANTAM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

NEWBURGH D

D

NEWB

1:04.08

2

LANGFORD D

D

LANG

1:04.74

3

SANDHURST D

D

SAND

1:07.22

4

NAEC D

D

NAEC

1:10.03

5

CENTREVILLE P.S D

D

CTRV

1:10.28

6

TPC B

B

TPC

1:10.62

7

APS D

D

APS

1:16.56

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #38 ATOM GIRLS 4x100M SPRINT RELAY

1

LANGFORD A

A

LANG

1:08.59

2

NEWBURGH F

F

NEWB

1:11.52

3

CENTREVILLE P.S. F

F

CTRV

1:12.72

4

TPCS A

A

TPCS

1:14.46

5

SANDHURST A

A

SAND

1:16.99

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #41 MIDGET GIRLS HIGH JUMP

1

NICOLE HILL

 

APS

1.40

2

AMBER FORBES

 

TPCG

1.21

3

SARA GALLIPEAU

 

TPCG

1.16

 

JESSICA THOMPSON

 

NAEC

SCR

 

MELANIE YOUNIE

 

NAEC

SCR

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #43 BANTAM GIRLS HIGH JUMP

1

JORY BOLTON

 

NAEC

1.10

2

CANDACE FORTIER

 

NAEC

1.05

3

SARAH HAMILTON

 

TPCG

1.05

 

BRITTANY ARRIETA

 

NAEC

DQ

 

SAMANTHA TOOTH

 

TPCG

SCR

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #45 ATOM GIRLS HIGH JUMP

1

JUSTINA LEONEN

 

NAEC

.90

2

MORGAN EARL

 

APS

.90

 

KAYLA C.

 

APS

DQ

 

JESSIE KING

 

APS

DQ

 

ASHLEY BULS

 

NAEC

SCR

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #47 MIDGET GIRLS LONG JUMP

1

NICOLE HILL

 

APS

4.28

2

M'LISA COLBERT

 

TPCG

3.98

3

ALEXIS HOELTZEL

 

CTRV

3.84

4

JENNA ROYCE

 

LANG

3.82

5

MELANIE MADIGAN

 

NAEC

3.71

6

BRITTANY CUTHILL

 

LANG

3.63

7

MIRANDA SHADDICK

 

NEWB

3.52

8

JULIA CRANSTON

 

NEWB

3.32

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #49 BANTAM GIRLS LONG JUMP

1

ELISHA PETERSON

 

NEWB

3.46

2

SHELBY HUDGINS

 

NEWB

3.43

3

BEVERLEY REYNOLDS

 

SAND

3.26

4

EMILY WARTMAN

 

TPCG

3.09

5

KAITLYN WOOD

 

LANG

3.04

6

SAMANTHA TOOTH

 

TPCG

3.00

7

BRITTANY ARRIETA

 

NAEC

2.98

8

KAREN LEES

 

NEWB

2.89

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #51 ATOM GIRLS LONG JUMP

1

EMMA WHALEN

 

CTRV

3.38

2

CARLEY SUTTON

 

NEWB

3.37

 

 

 

 

3.33

4

KAITLYN ASSELSTINE

 

NEWB

3.29

5

JENNA RAABE

 

LANG

3.13

6

HAILEY BABCOCK

 

APS

3.02

7

ASHLEY BACKMAN

 

TPCG

2.77

8

TAMARA SPEARING

 

SAND

2.76

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #53 MIDGET GIRLS TRIPLE JUMP

1

M'LISA COLBERT

 

TPCG

8.69

2

RITA MALLORY

 

LANG

8.55

3

ANGELA BACKMAN

 

TPCG

8.26

4

BRITTANY CUTHILL

 

LANG

7.92

5

BAILEY SHADDICK

 

NEWB

7.63

6

MIRANDA SHADDICK

 

NEWB

7.52

7

HOLLY KERSLAKE

 

NEWB

7.24

8

SARAH TOOTH

 

TPCG

7.13

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #55 BANTAM GIRLS TRIPLE JUMP

1

CHLOE SUTTON

 

NEWB

7.85

2

ALYSSA LUFFMAN

 

LANG

7.85

3

DANA PENNELL

 

TPCG

7.54

4

SHELBY HUDGINS

 

NEWB

7.46

5

EMILY WARTMAN

 

TPCG

7.38

6

EMILY WELHAM

 

NEWB

7.31

7

LETITIA BOOMHOUR

 

NAEC

6.79

8

BEVERLEY REYNOLDS

 

SAND

6.74

 
     {Top of Page}
 

 

 
 
 
 


 
 
 
 
 

Event #57 ATOM GIRLS TRIPLE JUMP

1

CARLEY SUTTON

 

NEWB

6.45

 

 

 

 

6.45

3

JAZMINE HOLDEN

 

LANG

6.36

4

ASHLEY BACKMAN

 

TPCG

6.15

5

ALANNA HOELTZEL

 

CTRV

6.02

6

HANNAH BRADSHAW

 

TPCG

5.78

7

KRISTYN LAPOINTE

 

TPCG

5.43

8

MEGAN BENN

 

LANG

5.16

 

 

 

     {Top of Page}