Meeting Minutes

Sports Dates

Basketball

Cross Country

Track & Field

Ultimate Frisbee

Volleyball

LESAA Division 2 Individual Boys Medalists (top athletes in each age group):
Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place maximum 21 points

 Midget Boys:

bulletGold                 Darcy Greenaway                Odessa                       21 points
bulletGold                 Blair Morgan                          Odessa                       21 points
bulletSilver               Brad Smith                              Bath                            17 points
bulletBronze            Cole Christian                        Odessa                       10 points

 

Bantam Boys:

bulletGold                Dylan Vermilyea                      Bath                            17 points
bullet Silver              Dawson Chard                        Odessa                       15 points
bulletBronze           Josh Giroux                             Odessa                       14 points

 

Atom Boys:

bulletGold                 Tyler Ballance                      Odessa                       19 points
bulletSilver               Josh LeBlanc                        Odessa                       17 points
bulletSilver               Daniel Hart                             Enterprise                  17 points
bulletBronze            Cole Smith                             Odessa                        15 points
bulletBronze            Alex Levesque                      Westdale Park            15 points

 

LESAA Division 6 Girls medalists:
Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place maximum 21 points

 

Midget Girls:

bullet Gold               Laura Doornekamp                Bath                            21 points
bullet Gold               Allie Duff                                    Bath                            21 points
bulletSilver             Jessica Calver                          Odessa                      15 points
bulletBronze           Selena Peck                              Tamworth                13 points

 

Bantam Girls:

bulletGold                Riley Rochon                         Bath                             21 points
bulletGold                Hannah Coates                      Odessa                       21 points
bulletSilver               Madison Lalonde                  Enterprise                  13 points
bulletSilver               Adrienne Morgan                  Odessa                       13 points
bulletBronze            Sydney Benns                       Odessa                       12 points

 

Atom Girls:

bulletGold                Kayla Gray                                Bath                            21 points
bullet Silver              Chantelle Belair                       Fairfield                      19 points
bulletBronze           Renee Fretz                              Fairfield                      15 points

 

Send mail to john490@sympatico.ca with questions or comments about this web site.
Last modified: March 27, 2007