LESAA Division 3 Individual Boys Medalists (top athletes in each age group):
Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place maximum 21 points

 Midget Boys:

bullet

Gold                 Jophiel Sarkodie                    Vanier                               21 points

bullet

Gold                 Alexander Hinton                   Winston                           21 points

bullet

Silver                Honglu Liu                              Calvin Park                     14 points

bullet

Bronze             Sebastian Ko                          Sydenham                      13 points

bullet

Bronze             Michael Commerford            Calvin Park                    13 points

Bantam Boys:

bullet

Gold                Martin Ko                               Sydenham                       21 points

bullet

Silver               Zack Fedora                          Lord Strathcona            17 points

bullet

Bronze            John Kinfuitai                      Centennial                      15 points

 

Atom Boys:

bullet

Gold                 Colin Tavares                          Sydenham                  17 points

bullet

Silver               Josh Treitz                               Winston                      14 points

bullet

Bronze            Ryan Vanderputten               Lord Strathcona          8 points

bullet

Bronze            Allan Down                              Polson Park                  8 points

bullet

Bronze            Holden Barr                             Winston                         8 points

LESAA Division 3 Girls medalists:
Based on 7 points 1st place, 5 points 2nd place, 3 points for 3rd place and 1 point for 4th place maximum 21 points

 

Midget Girls:

bullet

Gold                Kristen Mullen                        Winston                     19 points

bullet

Silver              Karly Sutton                           Vanier                         15 points

bullet

Bronze          Melanie Pulling                       Vanier                         14 points

 

Bantam Girls:

bullet

Gold                Emily Stoker-Best                  Central                        21 points

bullet

Silver               Masfa Tariq                             Polson Park               10 points

bullet

Silver               Hannah Zhao                          Central                        10 points

bullet

Silver               Allison McIntyre                     Lord Strathcona       10 points

bullet

Silver               Brittany Sadler                       Polson Park               10 points

bullet

Silver               Kiera Vannaver                      Winston                       10 points

bullet

Bronze            Paige Ellis                               Polson Park                  7 points

bullet

Bronze            Rachel Bennett                      Winston                         7 points

 

 

Atom Girls:

bullet

Gold                Paige Ingram                          Sydenham                  21 points

bullet

Silver              Kelly Dehoop                          Winston                      19 points

bullet

Bronze           Jamie Hart                               Sydenham                   8 points

bullet

Bronze           Colene Mcrae                         Central                          8 points

bullet

Bronze           Natasha Fotieva                    Central                          8 points