LESAA Region 2 Cross Country Meet  
Fort Henry
Wednesday October 3, 2007                                                                       

            Event # 1 MIDGET BOYS

            Individual Results                                                       

            1              Adam Moodie                                                        Marysville                       

            2              Jared Kurish                                                          Acadie    

            3              Matthew Gibson                                                    Sydenham                      

            4              Jay MacKie                                                           Calvin Park                     

            5              Mitchel O'Connor                                                   Sinclair    

            6              Jake Hulton                                                           Marysville                       

            7              Eric Cooper                                                           Acadie    

            8              Taylor Reynolds                                                    Vanier     

            9              Liam Marcassa                                                     Calvin Park                     

            10            Nick Fawcett                                                         Vanier     

Team Result

           1. Marysville

           2. Vanier

           3. Calvin Park

Event # 2 MIDGET GIRLS
Individual Results  

            1              Jessica Leach                                                       Sinclair    

            2              Brianna Bradley                                                     Calvin Park                     

            3              Maggie Webster                                                    Vanier     

            4              Jenny Casson                                                       Vanier     

            5              Stephanie Elms                                                     Winston Churchill

            6              Kayleigh Robinson                                                 Calvin Park                     

            7              Danika Dupuis                                                       Acadie    

            8              Alex Johnson                                                        Vanier     

            9              Micaela Hyland                                                     Sinclair    

            10            Camille Malcolm                                                    Calvin Park                     

          Team Result

           1. Calvin Park

           2. Vanier

           3. Sinclair

          Event # 3 BANTAM BOYS 

            1              Sean Kissick                                                        Henderson                      

            2              Brett Byron                                                           Welborne     

            3              Scott Gray                                                            Henderson   

            4              Isaac Hetherington                                                 Horton     

            5              Mitchell Kirby                                                        Henderson   

            6              Reilly Lacasandile                                                 Winston Churchill

            7              Brad Byron                                                           Sinclair    

            8              Cowen McDonald                                                  Henderson   

            9              Jordan Grady                                                         Henderson   

          10             Geoff Hiebert                                                         Henderson   

          Team Result

           1. Henderson

           2. Sinclair

           3. Rideau

          Event # 4 BANTAM GIRLS                                                                                              

            1              Hana Marmura                                                      Lord Strathcona

            2              Shania Smith                                                        Lord Strathcona

            3              Addie Rasmussen                                                 Sinclair    

            4              Maanik Dhiliwal                                                     Henderson                      

            5              Joah Wiltse                                                           Sinclair    

            6              Melissa Johnston                                                  Sinclair    

            7              Aida Zaza                                                             Centennial                      

            8              Sarah Cadman                                                      Rideau    

            9              Ellie Rostant-Kritikos                                             Lundy's Lane                  

            10            Hailey McLaren                                                     Horton     

          Team Result

           1. Sinclair

           2. Horton

           3. Rideau

        Event # 5 ATOM BOYS

            1              Berg Ellemers                                                      Horton     

            2              Ben Zahra                                                             Horton     

            3              Liam Pedersen                                                      Lundy's Lane                  

            4              Evan Grypma                                                        Henderson                      

            5              Jacob Jarvis                                                          Henderson                      

            6              Graeme Workman                                                 Polson Park                    

            7              Andrew Leakey                                                     Polson Park                    

            8              Kyle Casford                                                         Welborne                        

            9              Justin Andrews                                                      Welborne                        

            10            Cameron Linscott                                                  Polson Park                    

          Team Result

           1.  Horton

           2. Polson Park

           3. Henderson

      Event # 6 ATOM GIRLS

            1              Christine O'Conner                                                 Henderson                      

            2              Charlotte Maylin                                                    Polson Park                    

            3              Natalie Moodie                                                      Marysville                       

            4              Michelle Sviajina                                                    Henderson                      

            5              Paige Barrett                                                         Lord Strathcona

            6              Lily Wheeler-Dee                                                   Rideau    

            7              Heidi Scott                                                            Sinclair    

            8              Katie Kissick                                                        Henderson                      

            9              Johanna Whitehead                                               Winston Churchill

           10            Emma Hamilton                                                    Lord Strathcona

      Team Result

           1. Henderson

           2. Polson Park

           3. Winston Churchill